van Eecke (Poperings Hommelbier) (9)
Smaak
Zicht
Neus
Het Kapittel Watou Pater is beoordeeld met een gemiddelde van 6,6 door onze Bierista's
Smaak
Zicht
Neus
Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10
Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s.
Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen.
Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.
6,8 Zicht Mooie donker amber van kleur en licht troebel. En fijne koolzuur bubbels.
4,6 Neus Frisse geur en een lichte hint van hop.
7,6 Smaak Lekker Kruidige smaak met een iets bittere droge afdronk.e frisse prikkel van de koolzuur.
Spijssuggestie Franse kaas, pizza, steak.
"Prima biertje, niet fantastisch"
990
5,5 Zicht Licht donker bruin, veel koolzuur, weinig schuim (hergist de fles)
7,6 Neus Ruikt gekarameliseerd, zoet, gebrand
7,4 Smaak Smaakt licht zurig (niet verwacht), veel koolzuur
Spijssuggestie Hamburgertje
"Licht zoete geur, Karamel tonen wat cloudy bruin kleurtje."
2.650
5,0 Zicht Het hazy bruin vind ik minder mooi.
6,4 Neus Zoete neus.
7,3 Smaak Lekker met war karamel, en toast tonen in het bier. Laag in koolzuur.
Spijssuggestie Een mooi jong kaasje en worstje zou prima passen bij dit bier of voor de bier beleving wat pure chocola.
"wat vlak van smaak"
2.290
7,5 Zicht donker ietwat troebel, onder in het glas lichter van kleur. Schuim snel weg. Bij openen fles kwam het schuim er al uit
6,4 Neus lichte toffee/chocolade geurs
6,4 Smaak wat vlakke waterige smaak,
Spijssuggestie gegrild vlees
"fris, licht voor een donker bier"
2.265
5,0 Zicht donker maar niet te ,
6,5 Neus karamel, moutig
7,2 Smaak frisse smaak , met bittertje die lang blijft hangen
Spijssuggestie vis, vlees
"Dubbel bier, toegankelijk want niet heel uitgesproken. Smaak is wat vlak, maar daardoor lekker doordrinkbaar."
2.380
8,0 Zicht Donker en enigszins troebel. Roodbruin van kleur. Schuimkraag is vol en mooi beige van kleur.
7,0 Neus Ruik fris maar 'herfstig'. Lichte zweem van karamel.
7,5 Smaak Zoetig, met een hint van karamel.
Spijssuggestie Lekker bij/in een stoofpotje of bij een winterse stamppot.
"Mondgevoel is erg zacht, een lekkere zoetheid en een prima balans met de bitter."
620
6,0 Zicht Het is een diepe bruine kleur waarmee het biertje zichzelf voorsteld, echter vind ik de fles persoonlijk er niet heel erg beeldschoon uitzien, wel een royale schuimkraag.
7,0 Neus De schuimkraag is royaal en stevig, met een romige textuur die een tijdje blijft hangen
7,5 Smaak Zoals ik eerder zei een goede balans tussen zoet en bitter. door de karamelmouten merk je echt een volle zoutheid terwijl de hop een licht kruidige bitterheid toevoegt
Spijssuggestie Stoofvlees, of wildgerechten
"Dit bier heeft een vlakke smaak met een langdurige bittere nasmaak. Ik mis het zoete dat ik doorgaans gewend ben in bruin bier. Wellicht heb ik net een exemplaar uit een minder geslaagde batch mogen proeven."
2.945
8,0 Zicht Donkerbruin bier dat ondoorzichtig is. Het lichtbruine schuim heeft gevarieerde luchtbellen. De schuimkraag is groot en stevig, is zeer stabiel en zaakt heel langzaam in aan de rand. In het midden blijft de schuimkraag nog een poosje staan.
5,0 Neus Fris met een hint van chocolade in de verte, maar een zurige geur overheerst.
5,0 Smaak Waterig bier, zonder een opvallende moutige smaak. Vrije bittere nasmaak.
Spijssuggestie Gegrild vlees en kruidige, danwel pittige gerechten.
"Heel mooi bier"
2.340
5,7 Zicht Het is licht maar ook een beetje troebel
6,7 Neus Ruikt goed
5,6 Smaak Lekker hoor
Spijssuggestie Lekker stukske vlees
"Super bier, lekker van smaak en een mooie donkere kleur."
3.575
8,5 Zicht donker bruine kleur met een mooi schuimkraag.
7,5 Neus iets wat kruidig maar ook fris naar citrusvruchten.
7,7 Smaak licht bitter blijft lang hangen in de mond. iets wat zurige nasmaak,
Spijssuggestie stoofvlees en gekruide gerechten, pittige en of schimmel kaas.
Na vele inzedingen van de Bierista bierkenners is er weer een top 100 ontstaan. Wij hebben ze opgesomd in de Bier top 100 2024.
Verder lezenHeb jij ooit een slok genomen van een bier dat niet alleen je smaakpapillen, maar ook je hart raakt? Nee? Dan is het hoog tijd om kennis te maken met de La Trappe Blond Special Edition 2025. Want geloof ons: dit is veel meer dan een blondje om je vrijdagmiddag mee af te sluiten.
Verder lezenZet je schrap, bierliefhebber, want er waait een frisse, gedurfde wind door de kelders van Brouwerij Duvel Moortgat. Maak kennis met Duvel Imperial Blond – een tijdelijke maar indrukwekkende nieuwkomer binnen het iconische Duvel-assortiment.
Verder lezenOntdek de rijke geschiedenis, variatie en het brouwproces achter jouw favoriete bier.
Verder lezen
"Mooie schuimkraag met een licht crème kleur. Donker amber van kleur en licht troebel. Frisse kruidige geur en licht bittere smaak."
Gustaaf Jan Heinhuis