Bierista Expert review.
Anheuser-Busch InBev (40)
koop tip
Smaak
Zicht
Neus
Leffe Royale Whitbread Golding is beoordeeld met een gemiddelde van 7,7 door onze Bierista's
Smaak
Zicht
Neus
Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10
Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s.
Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen.
Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.
7,0 Zicht Helder koperkleurig met een lichte schuimkraag.
6,5 Neus Citrus en een harsachtig reuk.
7,5 Smaak Licht bitter met een fruitig hopsmaak.
Spijssuggestie Vis en gekruide gerechten.
"Mooi die aandacht voor een specifieke hopsoort en de balans die wordt gezocht om de smaken goed tot hun recht te laten komen. Het bier had iets meer body mogen hebben."
5.600
8,0 Zicht Goudkleurig helder bier met een fijn witte schuimkraag, die wordt gevoed door relatief veel koolzuurbelletjes.
8,0 Neus Lichte aangename geur van citrus en kruidnagel.
7,5 Smaak Ook in de smaak zit veel fruit en wat kruidigheid. Mooie balans tussen zoet en bitter. Er had iets meer body in gemogen.
Spijssuggestie Visstoof
"Fris, zurig en licht alcoholische smaak."
5.810
7,2 Zicht Goudgeel van kleur, bijna geen koolzuurvorming, doorzichtig vloeistof en donker witte schuimkraagje.
6,7 Neus Beetje moutig, beetje zurig.
7,3 Smaak Fris, beetje zurig.
Spijssuggestie Kipschnitzel, gehaktbal, eierbal, broodje kroket.
"Lekker biertje met een mooie kruidige afdronk"
3.890
8,0 Zicht mooie blondgele kleur.
8,0 Neus goede kruidige geur
8,0 Smaak Lekkere zacht kruidige smaak en afdronk.
Spijssuggestie lekker bij kip en kip gerechten
"Lichte citrus/munt tonen, in de geur en smaak. Volle smaak."
4.435
7,5 Zicht Lichte koperkleur, helder.
7,5 Neus Frisse neus, bloemig bouquet. Munt en citrus. Lichte harsgeur.
7,5 Smaak Volle ronde smaak, makkelijk drinkbaar. Citrustonen, licht zoet, met een kleine nabitter.
Spijssuggestie Pittige (blauwe) kazen, gekruide gerechten en vooral vette vis.
"Zoet, lichtfruit en hoppig."
3.540
7,0 Zicht Goud/koperen kleur, grove maar stabiele gebroken witte schuimlaag. Het schuim kleeft aan de wand. Er zijn nauwelijks tot geen bubbels te zien in het glas.
6,6 Neus Zoet (kandij) en harsig
7,0 Smaak Vrij zoet, harsig, hoppig en licht fruitig. Wel wat vlak van smaak.
Spijssuggestie Op een gezellige avond met een kaasplankje.
"Een lekker fruitig en romig bier. Een aanrader!"
6.470
7,5 Zicht Een goud geel bier met een mooie en stevige kraag.
7,5 Neus Fruitig en hoppig.
7,5 Smaak Een lekker fruitig en romig bier. Licht bitter.
"Erg lekker fris hoppig bier licht bittere nasmaak"
430
7,6 Zicht Amber/ donker geel
7,0 Neus Fruitig (citrus)
8,5 Smaak Fruitig en hoppig en zacht als een zware ipa
Spijssuggestie Pasta of witvis
"Goed gemaakt bier, fris en fruitig. Bier dat in balans is. Met onder meer de hop Whitbread Golding uit het belangrijke hop gebied van België: Poperinge."
19.960
8,3 Zicht Strogeel, redelijk helder en vol koolzuur. Schuimkraag vol, goed stabiel en gebroken wit, wel vrij grof.
8,0 Neus Geur vooral mout.
8,5 Smaak Iets romige ronde smaak met een lekker zoet/bitter. Frisse fruit tonen. Goed gemaakt, in balans. Nasmaak met klein zoet en fris, heel licht bitter en iets harsigheid.
Spijssuggestie (Varkens) karbonades, pasta pesto, fruitige zaken (met appel, peer). Hollandse verse en hand gepelde garnalen (met hooguit een vleug zwarte of desnoods witte peper - geen mayo).
"Een prima bier wat er op het oog goed uitziet, een mooie heldere goudkoperige kleur. Wel wat vlak qua smaak, wel een bittere afdronk. "
2.715
9,0 Zicht Zeer mooie doorzichtig goudkoper met een goede stevige schuimkraag
6,6 Neus Licht frisse tonen
6,4 Smaak Vrij vlakke smaak met een bittere afdronk
Bierista heeft weer drie bieren op een rijtje gezet, die je zeker eens gedronken wilt hebben. Warm aanbevolen deze IPA, Strong Ale en kruidge Tripel.
Verder lezenHeb jij zin in een lekker weekend! Dat gaat op deze BierButler Vrijdag wel lukken met een roerei vergezeld door een Tripel Karmeliet.
Verder lezenDe coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat de bierverkoop in ons land ongekend is gedaald. Het aantal bierbrouwerijen is ondanks alles gestegen!
Verder lezenUtrechtse brouwers houden een livestream op Facebook met 24x aandacht voor het Utrechtse bier in het Werkspoorcafé in Utrecht.
Verder lezen
"Een lekker blondbier met een citrustoets uit de hop, maar ook een lichte harssmaak. "
Eef Hendrikx