7,6

Gordon Finest Scotch

JohnMartin (12)

Gordon Finest Scotch is een donker en rijk bier met de diepe warmte dankzij de 8% alcohol. Dit bier is zo rond en zacht, de slokjes glijden als het ware naar binnen. Dit is genieten van een bier met Schotse roots in België gebrouwen.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
8.0%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen
Drinktemp.
8 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Bij het eten, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

7,6

Het oordeel van de Bierista's

Gordon Finest Scotch is beoordeeld met een gemiddelde van 7,6 door onze Bierista's

7,7

Smaak

7,5

Zicht

7,5

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,7

"Een soepele Scotch Ale."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,0 Zicht Bruin van kleur, helder, continue koolzuurbellenvorming en een bruine schuimkraag.

7,6 Neus Alcoholische dampen.

7,9 Smaak Soepel, candij, zoetig en glad in de mond.

Spijssuggestie Broodje kaas.

7,5

"Schotse Ale uit België, lekker!"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,5 Zicht Donkerbruine kleur, met een rode gloed! Mooie iet wat meekleurende schuimkraag

7,5 Neus Zoete geuren, zoals karamel. Ook de mout komt goed door!

7,5 Smaak Een fijn zacht verwarmend bier! Zoete moutsmaak, erg lekker

Spijssuggestie Gebakken vlees

6,9

"zoetig, karamel"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,2 Zicht rood, helder, lichte bruis, romige schuimkraag

6,9 Neus zoetig, lichte karamel

7,4 Smaak zoetig, karamel

7,5

"Aangenaam zoet bier met een stevige karameltoets"

Marcus Bot

20.435

Review
Aroma
Zoet
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,0 Zicht Redelijk donkerbruin bier met een rode gloed, medium schuimkraag

7,0 Neus Moutige neus met volop karamel

7,5 Smaak Stevige zoete smaak volop tonen van karamel

Spijssuggestie Lekker met een broodje hummus

8,4

"Stevig, kruidig bier met een verscheidenheid aan smaken en krachtige zoetheid. "

Bibi Boom

3.295

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,0 Zicht Bruin met een fijn randje beige schuim. De substantie is stroperig. Ik heb het met het gistresidu uitgeschonken en nu zweven er wat deeltjes door het bier.

9,0 Neus Heb het bier even laten staan om de deeltjes te laten bezinken en het bier iets te laten opwarmen. De geur is nu sterk die van rozijnen, dadels, karamel, winegums en pruimen.

8,5 Smaak Karamel met een rokerige toets, in eerste instantie behoorlijk zoet (barleywine-achtig) maar in de nasmaak komen de bitterheid en kruidigheid goed boven. Doet denken aan schipperbitter: anijs en een vaag zuurtje in de verte. Weinig koolzuur, stevig alcoholisch.

Spijssuggestie Een stevige stoofschotel met laurier en donker bier erin. Gaat ook uitstekend samen met mijn pork pie . Kijk hier voor het recept: https://www.bierista.nl/biernieuws/bier_spijs_combinatie/bibis-pork-pie/

7,4

"Zoet donker bier"

Jan Otten

12.698

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,6 Zicht Donker bruin, helder en een crème schuimkraag

7,3 Neus Caramel, moutig

7,3 Smaak Zoet, caramel en boterbabbelaars

Spijssuggestie Belegen kaas en gedroogde worst

8,0

"Zacht van smaak, mooi uiterlijk. Zoet, romig, licht fruitig / kruidig bier met vele smaak nuances. "

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,5 Zicht Amberkleurig helder bier. Ik zie weinig koolzuur. Het bier heeft een grote (helaas inzakkende) crème kleurige schuimkraag, van gemengde bellen, die na het inzakken deels aan de glaswand blijft kleven.

7,5 Neus Zoet, fruitig met een lichte mout toon, en snufje karamel. Geur is aangenaam, maar weinig intens.

8,0 Smaak Zoet, geroosterde mout, en een lekkere fruitigheid met karameltonen, die zich wat later ontwikkelen. Zacht, romig, en vol van smaak. Afdronk heeft nauwelijks iets bitters. Als het bier iets warmer wordt zijn er veel meer smaak nuances te proeven. Het "alcoholische" warme keelgevoel blijft lekker lang hangen.

Spijssuggestie Door de zachte smaak geschikt bij vele gerechten. Ik pik er nu het steengrillen / gourmetten uit.

Rock City Brewing viert 7e jubileum

Rock City Brewing viert haar 7e jubileum met Rock City & Friends op 14 en 15 november in Amersfoort. Voor deze editie nodigt de brouwerij internationale brouwerijen uit onder meer de Verenigde Staten en Brazilië uit en staat er een breed programma op de planning, waarbij uiteraard aan de inwendige mens gedacht wordt.

Verder lezen

Beer Tasting in de Lichtstad

De Brewpub van Rabauw op het Eindhovense Strijp-S vormt donderdag 13 november vanaf 20:00 uur het toneel voor een Engelstalige Beer Tasting. Het betreft een samenwerking tussen de gastheren en -dames van Rabauw en Hellobier.nl: Rabauw & Friends.

Verder lezen

Stemadvies op basis van biervoorkeur

Ga je straks het stemhokje in, maar ben je er nog niet helemaal uit? Bierista geeft last minute stemadvies op basis van jouw biervoorkeur. Neem dit advies uiteraard met een korreltje hop en begrijp dat we van mening zijn dat er na al die serieuze debatten van de laatste weken ook weleens gelachen mag worden!

Verder lezen

Lekkerste bockbieren 2025 verkozen!

De Tweede Kamer-verkiezingen staan voor het einde van de maand gepland. De minstens zo belangrijke 23e editie van Het Lekkerste Bockbier van Nederland werden afgelopen weekend al gehouden. En dat leverde twee prachtige winnaars op...

Verder lezen