8,2

Kompel Nostalgia Collection Batch NO.16 - D'R Letste Koele

Brouwerij Kompel (22)

Eind 2024 is het 50 jaar geleden dat de laatste Nederlandse steenkool naar boven werd gehaald. Dit gebeurde in de Oranje-Nassau I in Heerlen op 31 december 1974. De mijnsluiting betekende het einde van een tijdperk, zowel ondergronds als bovengronds. De regio veranderde vervolgens in sneltreinvaart van “zwart naar groen”. Vrijwel alle oud-mijngebouwen in Nederlands Limburg zijn afgebroken. Het schacht- en ophaalgebouw van de Oranje-Nassau I, de plek waar de laatste steenkool boven kwam, is een van de laatste fysieke overblijfselen van het mijnverleden hier. Dit gebouw is onderdeel van het Nederlands Mijnmuseum.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
9.5%

Mijn bieren

8,2

Het oordeel van de Bierista's

Kompel Nostalgia Collection Batch NO.16 - D'R Letste Koele is beoordeeld met een gemiddelde van 8,2 door onze Bierista's

8,0

Smaak

7,8

Zicht

7,8

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,0

"Licht amberkleurig bier. Smaakt fris verrassend voor een bier die met de laatste steenkoolwinning wordt geassocieerd. Frisse herinneringen aan zwar(t)e tijden!"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,0 Zicht Oranje bruin mistig fonkelend

8,1 Neus Mout karamel en tikje citrus

7,9 Smaak Zacht, hout, frisse smaak verrassend

Spijssuggestie Waarom de smaak verdoezelen met eten? Nou, moet het, gewoon stuk Nederlandse kaas, jong.

8,5

"Geweldig winterbier"

Review
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,1 Zicht Amberkleurig vrij helder met grote witte schuimkraag

7,8 Neus Fruitig moutig houtig

8,5 Smaak Fruitig eiken hout cognac vanille

Spijssuggestie Stampotten

8,0

"Het is een mooi kompel bier"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,2 Zicht Stevig schuimkraag mooie amber bruin van kleur

7,5 Neus Eikig cognac houtig

7,6 Smaak Houtige licht houtig met een zacht bitterje in de afdronk

Spijssuggestie Frietje stoof

Gigant keert terug naar Nederland

Één van de grootste biermerken ter wereld, keert terug naar Nederland. Per direct in verschillende horecagelegenheden en vanaf 16 maart ook bij supermarkten zoals Albert Heijn en Jumbo. Een comeback van een gigant in de Nederlandse bierschappen.

Verder lezen

Is Breda de bierhoofdstad?

Onlangs stelden we de vraag: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" Het lokte een interessante discussie uit, maar het antwoord daarop kunnen we je niet geven. Vandaag nomineren we echter wel een andere kandidaat. Want wist je dat de Breda al eeuwenlang bekend staat als echte bierstad?

Verder lezen

Dry January, waar komt dat vandaan?

In 2025 zagen we de opmars van alcoholvrij- en arm duidelijker zichtbaar worden. En in januari zal die trend ongetwijfeld doorzetten, want sinds de Tweede Wereldoorlog(!) zien we al dat mensen in de eerste maand van het jaar geen alcohol drinken. Toentertijd overigens om hele andere redenen dan nu...

Verder lezen

Is Rotterdam de Bierhoofdstad?

De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.

Verder lezen