Erdinger (9)
koop tip
Gratis verzending vanaf €50,- naar NL en BE Vóór 18:00 uur besteld, morgen in huis
Kopen voor €1,95Smaak
Zicht
Neus
Erdinger Weissbier (Hefe-Weizen) is beoordeeld met een gemiddelde van 7,4 door onze Bierista's
Smaak
Zicht
Neus
Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10
Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s.
Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen.
Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.
6,8 Zicht Donkergeel en troebel, zoals het een weizen betaamd. Daardoor misschien ook wel een beetje saai in hoe het er uit ziet.
6,2 Neus Zoetige geur, verder weinig aanwezig (ook geen alcohol). Activeert mij daarom niet direct.
7,2 Smaak Heerlijk zacht en dik als het de mond in komt, zowel de schuimkraag als het bier zelf. Banaan is terug te vinden in de smaak, blijft ook lekker hangen. Door het dikke ontbreken verdere nuances.
Spijssuggestie Zacht bier ook bij wat zachter eten, dus bijvoorbeeld een witvis of eventueel iets zoet als een dessert.
"Een heerlijk verfrissend biertje. Met zijn mooie gouden troebele “look” ziet hij er uitnodigend uit. Qua smaak zit het ook helemaal top! Lekker zoet fruitig biertje, wat heerlijk is om in het zonnetje te drinken. Hij is lekker makkelijk om weg te drinken en enorm verfrissend. Een toppertje voor op het terras!"
900
7,8 Zicht Mooi goud van kleur en troebel
7,1 Neus Ik ruik tonen van banaan goed terug komen in dit bier, het ruikt al lekker fruitig.
8,5 Smaak Net als bij de geur proef je ook tonen van banaan in dit biertje. Erg lekker. Makkelijk weg te drinken
Spijssuggestie Om in de Duitse sferen te blijven, heb ik het bier gedronken naast een broodje braadworst. Enorme aanrader!
"Lekkere weizen met een toegankelijke smaak. Smaak ebt wel redelijke snel weg tov bv een Weihenstephaner. Klassiek etiket wat past bij de Duitse biercultuur. Rolt soepel in het glas en heeft een aangename geur."
760
7,0 Zicht Licht gele kleur, enig sinds troebel. Koolzuur bubbelt lekker op
8,0 Neus Aangename geur, licht fruitig
8,5 Smaak Lekker romige smaak met tonen van banaan. Nasmaak blijft lekker hangen in de mond
Spijssuggestie Past bij heel veel gelegenheden. Toegankelijk te drinken bv op een zomerse dag op het terras. Maar kan ook zeker bij een heerlijke bbq of in een restaurant bij bv een Duitse schnitzel.
"Heerlijk zacht Weißbier, mooi lichtgeel van kleur. Het enige nadeel is dat de smaak redelijk snel verdwijnt in tegenstelling tot sommige andere Weißbieren. "
760
8,1 Zicht Troebel, maar dat hoort bij Weißbier. Kleur: lichtgeel met een mooie schuimkraag.
8,0 Neus Aangename geur, licht fruitig, met op de achtergrond een lucht zuurtje. Zeker niet vervelend.
8,0 Smaak Lekkere smaak. Tonen van fruit (banaan), weinig bitter. Korte afdronk achter op de tong, die ook weer redelijk snel verdwijnt/ of waterig wordt.
Spijssuggestie Lekker op een zonnig terrasje met wat nootjes of samen met een kip/ visgerecht. Kan bij vele gelegenheden.
"Is vol van smaak en vol in de neus. Heeft een mooie romige body. "
920
6,5 Zicht Bijna troebel
8,0 Neus heeft een toegankelijke neus. Doet denken aan haver. Heeft een volle romige geur.
7,5 Smaak is zacht en heeft een fruitig mondgevoel en heeft een klein bittertje in de afdronk.
Spijssuggestie een op de huidgebakken rode poon of kabeljauwfilet
"Een heerlijk zomerbier, fris en fruitig met een licht bittere nasmaak"
2.645
6,9 Zicht Licht mistig, met zeer actieve koolzuurvorming. Prachtige schuimkraag
6,9 Neus Als de lucht in de morgen na een voorjaarsbui
7,4 Smaak Erg toegankelijk en verfrissend.
Spijssuggestie Past bij alles wat licht verteerbaar is, zoals pasta, lichte kazen, mosselen.
"Een heerlijk zomerbier, fris en fruitig met een licht bittere nasmaak"
2.645
6,9 Zicht Licht mistig, met zeer actieve koolzuurvorming. Prachtige schuimkraag
6,9 Neus Als de lucht in de morgen na een voorjaarsbui
7,4 Smaak Erg toegankelijk en verfrissend.
Spijssuggestie Past bij alles wat licht verteerbaar is, zoals pasta, lichte kazen, mosselen.
"Goede weizen. Mooie gele kleur met een kenmerkende spierwitte en stevige schuimkraag. Smaak is goed en dorstlessend. In de neus tonen van banaan."
810
8,0 Zicht Mooie gele kleur, mistig. Stevige en spierwitte schuimkraag.
7,5 Neus De neus is erg fris. Tonen van banaan komen naar voren, mooie toevoeging.
7,5 Smaak Vol en romig van smaak. Mooie combinatie van fris en zoet. Ook doordrinkbaar en goed dorstlessend.
Spijssuggestie Kip van de barbecue
"Mooi troebel fris fruitig biertje"
2.380
8,0 Zicht Mooie troebeling en stevige kraag
7,5 Neus Fris fruitige geur
7,5 Smaak Lekker fris fruitig, niet zo bitter
Spijssuggestie Zal lekker bij een frisse salade of licht voorgerecht zijn
"Heerlijk frisse fruitige weizen drinkt heerlijk weg en lest de dorst. Uitstekend bier op het terras in de lentezon."
2.640
7,8 Zicht Licht troebel geel bier na het meeschenken van de gist. Met een schuimkraag zoals een echte weizen betaamt: stevig en boven het glas uit.
7,6 Neus Banaan, gist en een vleugje citroen
7,6 Smaak Een mooi contrast tussen de romige schuimkraag en de licht bittere en zure afdronk van het bier. Dorstlessende.
Spijssuggestie Witte zachtgegaarde vis of zelfs ceviche of een salade.
De Limburgse brouwerij creëert met Grand Pilsener een premium bier binnen Pilsener-categorie.
Verder lezenHeb je het gehoord? Gebrouwen door Vrouwen heeft een geweldig nieuw bier gelanceerd: Bloesem Bluf 0.5%.
Verder lezenHertog Jan introduceert met trots de Hertog Jan Blikvanger, dé duurzame oplossing om afval te verminderen en recycling te bevorderen.
Verder lezenEen gouden gloed schijnt over de Budelse Brouwerij. Tijdens de Dutch Beer Challenge 2023 heeft deze brouwerij twee Gouden Medailles in de wacht gesleept.
Verder lezen
"Lekkere Duitse Weizen, maar door het hele 'dikke' in zowel het mondgevoel als de smaak niet direct mijn favoriet. "
Mark Koning