8,1

Deftige Aap Dubbel

De Deftige Aap (7)

Deftige Aap Dubbel is het paradepaardje van de brouwerij. Vol van smaak met toetsen van fruit, chocolade en drop.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
7.5%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
8 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,1

Het oordeel van de Bierista's

Deftige Aap Dubbel is beoordeeld met een gemiddelde van 8,1 door onze Bierista's

8,2

Smaak

7,6

Zicht

7,7

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,2

"Lekkere dubbel die een hele mooie schuimkraag heeft en het bier heeft een mooie donkere kopper kleurige kleur. De nasmaak is lekker en blijft wel eventjes hangen op de tong. De alcohol proef je niet echt en dat is eigenlijk wel goed voor dit biertje. Het biertje is niet plakkerig maar meer waterige. Ik vond het een lekker biertje om te drinken. Vooral in de koude donkere wintermaanden komt dit biertje goed tot zijn recht, maar in de zomermaanden zal hij zeker ook lekker smaken."

Michael Kolk

2.465

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,7 Zicht Donker koper bier van kleur. Hele mooie grote iets donker getinte schuimkraag die er lang blijft staan.

7,5 Neus Ik ruik tonen van karamel, ook ruikt het bier heel licht zurig in de verte. Ook de koffiegeur kan ik er wel ergens in vinden.

8,3 Smaak Gebrande mout smaken. Koffiesmaak komt er ook in voor. Ook de tonen van karamel en chocola komen er in voor. De nasmaak is lekker en de smaken blijven goed hangen op de tong. Het zuurtje dat ik licht rook kan ik niet zo terugvinden in de smaak.

Spijssuggestie Ik denk dat dit bier goed tot zijn recht komt bij lekkere vlees gerechten, met name gegrilde vleesgerechten of roodvlees, of bij een heerlijk kaasplankje met verschillende soorten kazen, denk aan oude kaas en geitenkaas. Ook denk ik dat het lekker is met chocolade koekjes/snoepjes.

8,1

"Mooie complexe dubbel met chocolade de drop proefde ik er nie heel erg in terug"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,1 Zicht Goed donker mooie schuimkraag

8,0 Neus Gebrande mout chocolade en iets van drop

8,6 Smaak Chocolade kruidig iets van drop

Spijssuggestie Zoete desserts pittige en belegen kazen en gekruide vleesgerechten

7,9

"Een lekkere dubbel met karamel tinten"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,0 Zicht rood, helder, goede schuimkraag, lichte bruis

7,5 Neus zoetig, karamel

7,7 Smaak zoetig, karamel

Een WKamerjas, Juichjack of toch Pilsjama?

Met een verliespartij tegen Algerije zijn onze oranje leeuwen er wellicht nog niet helemaal klaar voor, maar dat mag de pret niet drukken: aanstaande donderdag start het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico! Met aanstaande zondag 14 juni om 22:00 uur de eerste wedstrijd, tegen Japan. En die kun jij geheel in stijl kijken.

Verder lezen

Nieuw geopend: Lambicus Experience Center

’s Werelds oudste actieve lambiekbrouwerij, Brouwerij Timmermans, heeft onlangs haar Lambicus Experience Center in het Vlaamse Itterbeek officieel geopend! Sinds gisteren is de experience voor het grote publiek te bezoeken van woensdag tot en met zondag.

Verder lezen

Word jij onze collega?

Onze partner Hellobier zoekt een Web & Winkelmanager, voor wie ook een rol binnen Bierista is weggelegd! Standplaats is de prachtige industriële Noordkade in Veghel (Noord-Brabant): een bruisende plek met een bioscoop, escape rooms, een gigantische supermarkt, horeca, een heuze chocoladefabriek (jawel!) en een prachtige speciaal bier winkel.

Verder lezen

Wereldprimeur in Groenlo

Eén batch basisbier van 2000 liter, maar toch vijf verschillende fruitige varianten als resultaat. De mannen van Brouwerij Brouwersnös in Groenlo is het gelukt. In samenwerking met de buren van Bronkhorst High-Tech hebben ze een wereldprimeur te pakken: high-tech doseren tijdens het afvullen.

Verder lezen