Butcher's Tears (13)
Eerder vroegen we ons hardop af of Breda dan wel Rotterdam de bierhoofdstad van Nederland is. Het lokte een interessante discussie uit. Vandaag reizen we daarom in dezelfde serie digitaal af naar een andere stad die in aanmerking komt. Eentje in het Hoge Noorden. Groningen.
Verder lezenOnlangs werd de Eredivisie voor de derde keer op rij door PSV gewonnen. Sponsor Bavaria vierde het met exclusieve kampioensblikken. 24 blikken, 24 spelers, elk met naam en rugnummer. Het is een mooi voorbeeld van hoe bier en sport al decennialang met elkaar verweven zijn, al gaat dat niet altijd helemáál volgens de regels. In aanloop naar het WK deze zomer, zetten we 3 anekdotes op een rij.
Verder lezenSpeciaal bier festivals, Nederland kent er tientallen. In grasvelden, op pleinen, aan het water en zelfs in de abdij. Nu de lente officieel is begonnen, kunnen we niet wachten tot we ergens, al dan niet in de zon, staan te proosten. Hieronder vind je op chronologische volgorde acht bierfestivals!
Verder lezenKun je bier drinken bij een koolhydraatarm dieet? Ontdek hoe bier verrassend goed samengaat met koolhydraatarme gerechten en welke combinaties het beste werken.
Verder lezen
"Bij het openen van de fles merk je al meteen dat er teveel koolzuur op zit. Er staat heel veel schuim op en je ruikt dit ook teveel terug in het bier. De eerste smaak is dan ook licht zuur, zoet en hoppig. Als er minder koolzuur op zou zitten, zou het veel fijner weg drinken. Voor de rest is hij iets te zoet naar mijn smaak en dat maakt het bittere wat volgt eerder wrang dan lekker."
Mark Leeuwerik