8,6

Jopen Zwarte Ziel 2018

Jopen Bier (218)

Zwarte Ziel 2018 van Jopen bier is een Imperial Smoked Porter. Na een eerste succesvolle editie van dit Barrel Aged bier in 2013 besloten de brouwers het jaarlijks in kleine oplage uit te brengen. Deze unieke 2018 variant is verkregen door een combinatie van rijping op Jim Beam en Early Times whiskyvaten. Aroma’s van koffie, rook, turf en vanille. In de smaak tonen van pure chocolade, laurier, salmiak, drop en tannine naar een lange afdronk van bourbon. De naam verwijst naar de bijna zwarte kleur van het bier én de rokerige tonen in het bier.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
10.0%
Categorie
Intens en Uitdagend
Spijzen
Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
12 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap

Mijn bieren

8,6

Het oordeel van de Bierista's

Jopen Zwarte Ziel 2018 is beoordeeld met een gemiddelde van 8,6 door onze Bierista's

8,7

Smaak

8,7

Zicht

8,1

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,6

"Een verrassend smaakvol 'smoked' Brew."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

8,8 Zicht zwart met een roombruine schuimkraag

7,6 Neus rijk, enigszins rokerig.

8,7 Smaak Zoals een bier van deze categorie hoort te smaken, vol, uiteraard 'smoked' met een lange afdronk.

Spijssuggestie als degustatie met charcuterie plank (droge worst, pittige kazen) en een prima gezelschap

8,5

"Een geweldige barrel aged porter. Deze heeft gerijpt in bourbon vaten en dat is goed te proeven. De geur en smaken zijn heel erg goed aanwezig. "

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

8,5 Zicht Heel erg donker met een schuimkraag die vrij snel weg is

8,5 Neus Whiskey/Bourbon, rokerig, hout, kruidig, complex en rijk

Smaak Whiskey/Bourbon, rokerig, hout, kruidig, complex en rijk. De geur en smaak blijven lang hangen

Spijssuggestie Stil van genieten, wellicht een stukje pittige worst of kaas er bij

Eerste Nederlandse Wereldkampioen Biersommelier

Afgelopen weekend werden in München de 8e Biersommelier Wereldkampioenschappen gehouden. Voor het eerst ging er een Nederlander met het goud naar huis en ging ook het zilver mee terug naar de Lage Landen.

Verder lezen

Hierdoor is Belgisch schuim onverslaanbaar...

Heb je je weleens afgevraagd waarom Belgisch bierschuim stabieler is dan schuim van andere bieren? Onderzoekers van de Technische Universiteit Eindhoven en de Eidgenössische Technische Hochschule Zürich ook. En ze hebben het antwoord gevonden.

Verder lezen

Bokbiertocht op zaterdag 4 oktober

'4 oktober, da's toch Dierendag?' horen we je denken. Het antwoord is ja, maar Hellobier doopt het om tot Bierendag. Een dag waarop er bij 6 locaties op de Noordkade in Veghel, 6 (inter)nationale bokbieren worden geproefd, desgewenst met bijpassende hapjes.

Verder lezen

Dit is de duurzaamste brouwerij ter wereld

Voor het derde jaar op rij is een Nederlandse brouwerij uitgeroepen tot de duurzaamste brouwerij te wereld. Dat betekent dat ze ook het komende jaar de titel 'Sustainable Brewery of the Year' mogen dragen. 

Verder lezen