7,2

Dikke Jan Tripel

Stadsbrouwerij De Dikke (8)

Dikke Jan Tripel is een blond bier (donkergoud) met een mooie romige witte schuimkraag. Het aroma heeft een tikje kaas in de neus. Fruitig. De smaak is licht bitter met een blijvende licht bittere afdronk. Een smaak die blijft hangen. De neus heeft een lichtzoet aroma, taarttoetsen. Het bier is echter mooi droog. Lichte zweem van specerijen laat zich ook opmerken! Licht hoppig. Het bier is goed in evenwicht. Drie soorten hop en evenveel moutvariëteiten maken van dit bier een topper.

Details

Bierstijl
Alcohol
7.0%
Categorie
Blond en Krachtig
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
7 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

7,2

Het oordeel van de Bierista's

Dikke Jan Tripel is beoordeeld met een gemiddelde van 7,2 door onze Bierista's

7,3

Smaak

7,5

Zicht

7,2

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,3

"Tripel, mooi in balans, gebrouwen met 3 granen en 3 hoppen"

Kees Kremer

11.045

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,4 Zicht Goudgeel, licht troebel, mooie fijne stevige schuimkraag

7,3 Neus Mout, citrus, kruiden

7,3 Smaak Moutig, kruidig, citrus, licht bitter met een iets droge afdronk

Spijssuggestie Bbq, stoofpot

7,1

"Een mooie kruidige tripel. Het is dat ik wat verkouden ben, waardoor ik het allemaal niet zo goed ruik, maar voor wat ik nu proef en ruik is dit een prima biertje. Niet een hoogvlieger, maar prima te doen."

Review
Aroma
Zoet
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Nasmaak

7,8 Zicht Een mooie volle schuimkraag met een amber kleurig bier eronder. Koolzuur belletjes zijn veel en actief.

7,4 Neus Beetje zweterige aroma (kaas), lichte hoparoma.

7,3 Smaak Bruisend mondgevoel, Kruidig, met in de afdronk een donker bittertje, lichte karamel smaak.

Spijssuggestie Gegrilde kip, milde kaas.

7,2

"Mooie bittere smaak!"

Gijs Pullen

28.843

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,2 Zicht goudblond, helder, mooie schuimkraag

7,0 Neus licht hoppig en zoet moutig

Smaak fris, wat zoetig en moutig, vooral bitter, ook in de afdronk

Spijssuggestie nassi met kip

Eerste Nederlandse Wereldkampioen Biersommelier

Afgelopen weekend werden in München de 8e Biersommelier Wereldkampioenschappen gehouden. Voor het eerst ging er een Nederlander met het goud naar huis en ging ook het zilver mee terug naar de Lage Landen.

Verder lezen

Hierdoor is Belgisch schuim onverslaanbaar...

Heb je je weleens afgevraagd waarom Belgisch bierschuim stabieler is dan schuim van andere bieren? Onderzoekers van de Technische Universiteit Eindhoven en de Eidgenössische Technische Hochschule Zürich ook. En ze hebben het antwoord gevonden.

Verder lezen

Bokbiertocht op zaterdag 4 oktober

'4 oktober, da's toch Dierendag?' horen we je denken. Het antwoord is ja, maar Hellobier doopt het om tot Bierendag. Een dag waarop er bij 6 locaties op de Noordkade in Veghel, 6 (inter)nationale bokbieren worden geproefd, desgewenst met bijpassende hapjes.

Verder lezen

Dit is de duurzaamste brouwerij ter wereld

Voor het derde jaar op rij is een Nederlandse brouwerij uitgeroepen tot de duurzaamste brouwerij te wereld. Dat betekent dat ze ook het komende jaar de titel 'Sustainable Brewery of the Year' mogen dragen. 

Verder lezen