7,2

De Roos Goropius

Museumbrouwerij De Roos (25)

De Roos Goropius is een heerlijk fris bier. Hoppig met een vleugje karamel. Het herinneringsbier is gebrouwen ter gelegenheid van de 500e geboortedag van Johannes Goropius Becanus. Deze Bekenaar was een van de beroemdste Brabanders van de 16e eeuw aan het hof van keizer Karel V. Hij was vermaard arts, humanist en tevens een taalkundige van naam.

Details

Bierstijl
Alcohol
7.0%
Categorie
Amber en Elegant
Spijzen
Salades, Kip en gevogelte, Witvis, Vleesgerechten, Jonge en romige kazen
Drinktemp.
7 °C
Drinkmoment
Terras, Barbecue, In goed gezelschap, Bij het eten
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

7,2

Het oordeel van de Bierista's

De Roos Goropius is beoordeeld met een gemiddelde van 7,2 door onze Bierista's

7,0

Smaak

7,0

Zicht

7,5

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,2

"Een rijk bier met ruime karamelsmaak en mooie moutbitters. Rood fruit en redelijk veel koolzuur."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,0 Zicht Licht mistig, lichte amberkleur. Bijna rood.

7,5 Neus Licht geroosterde mouten en karamel. Vrij zoete neus.

7,0 Smaak Aan de zoete kant, met redelijk veel karamel. Mooie moutbitters. Zachte afdronk.

Spijssuggestie Zachte, niet te sterke kazen, salades met kip en wit vis. Zachtgegaarde witvis, lichtgeroosterde kip.

Bierista Bier Top 100 - Laat je stem horen

Wat is het beste bier van 2023? Dat is de grote vraag bij de Bierista Bier Top 100. Iedereen kan stemmen vanaf donderdag 30 november.

Verder lezen

Sinterklaas kiest voor Bierista

Het heerlijk avondje komt eraan en Sinterklaas heeft dit jaar een speciale verrassing voor alle bierliefhebbers!

Verder lezen

Een betoverend bier- en culinair festijn bij Bistro La Duchesse

De recente Bierista Avond bij Bistro La Duchesse in Den Bosch was een ongekend succes. Een onvergetelijke avond vol culinaire hoogstandjes en exclusieve bieren.

Verder lezen

Hertog Jan Vatgerijpt 2023: een ode aan Latijns-Amerika

Voor deze zevende editie liet Meesterbrouwer Micha Peute zich inspireren door de essentie van Latijns-Amerika.

Verder lezen