8,9

Straffe Hendrik Heritage 2017

Brouwerij De Halve Maan | Brugge (21)

Straffe Hendrik Heritage 2017 is een Scotch Whisky Oak Aged Ale. Het bier wordt na een jaar gerijpt te hebben op eiken houten vaten, telkens in het najaar in een limited edition uitgegeven.

Details

Bierstijl
Alcohol
11.0%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
11 °C
Volume
75 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,9

Het oordeel van de Bierista's

Straffe Hendrik Heritage 2017 is beoordeeld met een gemiddelde van 8,9 door onze Bierista's

9,0

Smaak

8,6

Zicht

8,9

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,6

"Een genietbier"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

8,2 Zicht goede bruine schuimkraag, helder, rood-bruin, bruisend

8,5 Neus lichte mout, licht zoet, lichte alcohol

8,8 Smaak zoetig, rozijn

9,2

"Wat kunnen met name de donkere bieren toch wonderbaarlijk en verrassend mooi zijn en veelomvattend in voorkomen en smaak. Dit Brugs Quadrupel Ale uit 2017 was al mooi op dronk in 2019 maar kan vermoedelijk best langer rijpen in de fles. Alle componenten zullen zich nog meer naar elkaar zetten. Geproefd is uit Bottle No. 05147. Dit bier is wellicht iets te mager om zomaar solo te drinken en komt het best tot zijn recht aan tafel in combinatie met smaakvol en sappig vlees gebraad (een simpele tournedos zonder gerommel kan het al zijn of anders met (of zonder) gekarameliseerde uien in een roomsaus). Deze traktatie in gepaste 75 cl. fles complementeert de maaltijd op voortreffelijke wijze, maar is beslist geen wegslobber tafelbier."

Ton van der Koppel

19.960

Review
Aroma
Zoet
Fruitig
Moutig
Body
Alcohol

9,0 Zicht Zwart met rode schijn en nog een beetje doorzichtig. Matig, beige en medium schuim dat snel weg bruist.

9,2 Neus Mooie inmiddels zachte houttonen van de vatrijping in een prettige licht alcoholische sterke drank walm in een oase van rode fruitsoorten.

9,2 Smaak Prachtige mild romige uitgebalanceerde vanillestroom over een warm bed van alcoholische impressie, heerlijk hout en rode fruitigheid (donkerrood, maar ook aardbei). Nauwelijks bitter en pietsje chocolade.

Spijssuggestie Vol vlees gerechten in de (rosé) gebraden sector. Kan ook met uitgebreid smaakpalet aan kazen, dadels en vijgen(brood).

Rock City Brewing viert 7e jubileum

Rock City Brewing viert haar 7e jubileum met Rock City & Friends op 14 en 15 november in Amersfoort. Voor deze editie nodigt de brouwerij internationale brouwerijen uit onder meer de Verenigde Staten en Brazilië uit en staat er een breed programma op de planning, waarbij uiteraard aan de inwendige mens gedacht wordt.

Verder lezen

Beer Tasting in de Lichtstad

De Brewpub van Rabauw op het Eindhovense Strijp-S vormt donderdag 13 november vanaf 20:00 uur het toneel voor een Engelstalige Beer Tasting. Het betreft een samenwerking tussen de gastheren en -dames van Rabauw en Hellobier.nl: Rabauw & Friends.

Verder lezen

Stemadvies op basis van biervoorkeur

Ga je straks het stemhokje in, maar ben je er nog niet helemaal uit? Bierista geeft last minute stemadvies op basis van jouw biervoorkeur. Neem dit advies uiteraard met een korreltje hop en begrijp dat we van mening zijn dat er na al die serieuze debatten van de laatste weken ook weleens gelachen mag worden!

Verder lezen

Lekkerste bockbieren 2025 verkozen!

De Tweede Kamer-verkiezingen staan voor het einde van de maand gepland. De minstens zo belangrijke 23e editie van Het Lekkerste Bockbier van Nederland werden afgelopen weekend al gehouden. En dat leverde twee prachtige winnaars op...

Verder lezen