Bierbrouwerij De Pauw (11)
De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.
Verder lezenDertien Nederlandse speciaal bier-brouwerijen hebben de handen inéén geslagen bij de oprichting van Craft Coöperatie. Een initiatief dat zich richt op gezamenlijke inkoop en professionele samenwerking tussen gelijkgestemde brouwerijen.
Verder lezenDe biermarkt staat onder druk. Met name in Europa, Noord- en Zuid-Amerika daalt de bierverkoop. Dat geldt in Nederland, maar ook onze Oosterburen ontkomen er niet aan. In Duitsland, toch bij uitstek een bierland, werd er afgelopen jaar namelijk fors minder gedronken. Als gevolg daarvan werden er al meer dan 50 Duitse brouwerijen gesloten dit jaar.
Verder lezenNu de Goedheiligman op korte termijn terug gaat naar de Spaanse zon, gaan er steeds meer kerstbomen versierd worden in de Nederlandse huiskamers. En hoe mooi zou het zijn als daar dit jaar ook kerstverbiering in te vinden is?
Verder lezen
"Pauw Zwaar Bier met, volgens het etiket, drie kruiden. (steranijs, kaneel en koriander) Het bier is door de ambachtelijke brouwer aangegeven als een Belgisch Ale. Zoals bij de meeste Pauw speciaalbieren mag je ook dit Zwaar Bier met tamelijk geweld het glas in klotsen om een dikke schuimkraag te krijgen. Deze zakt dan toch snel weg en bij de laatste slokken is er niets meer van over. De smaak van anijs vind ik over het algemeen al snel te overheersend maar in dit geval is dat nét niet aan de orde en na het nuttigen van iets anders eetbaars verdwijnt de lang hangende anijs na-smaak snel waarna het feest opnieuw kan beginnen."
Pieter G