7,9

Jopen ExceptioNEL+ Black & Tan Extreme

Jopen Bier (218)

Jopen ExceptioNEL+ Black & Tan Extreme is een mix tussen de Jopen ExceptioNEL en Jopen Zwarte Ziel, een Imperial Smoked Porter barrel aged op Jim Beam & Early Times barrels. Een fruitig hoppig bier met de tonen van koffie en chocolade.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
12.5%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
13 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

7,9

Het oordeel van de Bierista's

Jopen ExceptioNEL+ Black & Tan Extreme is beoordeeld met een gemiddelde van 7,9 door onze Bierista's

8,3

Smaak

7,3

Zicht

8,0

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,0

"In de neus een alcohol gedragen koffie toon, ondersteund door een rokerigheid. Donker van kleur met een vrij grove niet houdbare kraag. Dik en vol in de mond, tonen van koffie, zoethout, wat rokerigheid, en een fris bittertje. Licht droge afdronk gevolgd door een alcoholische en verwarmende nasmaak."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,5 Zicht Donkerbruin, als je hem tegen het licht houdt zit een rode gloed in het overigens vrij heldere bier. De kraag is crème kleurig, bestaat uit vrij grof schuim en is niet erg houdbaar.

8,0 Neus In de geur komt de alcohol en de geur van de rijpingsvaten sterk naar voren, doorspekt met een koffie toon, op een frisse basis. Interessant geur profiel.

8,0 Smaak Dik en vol in de mond. Kleine tinteling op de tong. Koffie, zoethout, wat rokerigheid, en een fris bittertje achter op de tong, Licht droge afdronk gevolgd door een alcoholische en verwarmende nasmaak. Lekker maar ik had hem met zijn 12.5% intenser verwacht.

Spijssuggestie niets bij eten!

7,8

"Hoppig bier met koffieaccent."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,0 Zicht Donkerbruin tot zwart van kleur. Volle bruine schuimkraag, veel koolzuurbelletjes.

8,0 Neus Hoppige geur als van een IPA, met een lichte geur van tropisch fruit, verder de geur van gebrande mout.

8,5 Smaak Zeer hoppig, met een milde koffiesmaak en een vleugje pure chocola. Warme afdronk.

Spijssuggestie Pure chocola.

Dit is het lekkerste bier van Brabant

Onlangs werd op het Proost Festival in Hilvarenbeek voor de 11e keer het lekkerste bier van Brabant verkozen. Uit in totaal 45 ingezonden bieren koos de jury Nondeju Gran Cru van de Osse Muifelbrouwerij als de winnaar, die het komende jaar die prachtige titel Brabants Lekkerste Bier 2025 mag dragen. 

Verder lezen

Eerste Nederlandse Wereldkampioen Biersommelier

Afgelopen weekend werden in München de 8e Biersommelier Wereldkampioenschappen gehouden. Voor het eerst ging er een Nederlander met het goud naar huis en ging ook het zilver mee terug naar de Lage Landen.

Verder lezen

Hierdoor is Belgisch schuim onverslaanbaar...

Heb je je weleens afgevraagd waarom Belgisch bierschuim stabieler is dan schuim van andere bieren? Onderzoekers van de Technische Universiteit Eindhoven en de Eidgenössische Technische Hochschule Zürich ook. En ze hebben het antwoord gevonden.

Verder lezen

Bokbiertocht op zaterdag 4 oktober

'4 oktober, da's toch Dierendag?' horen we je denken. Het antwoord is ja, maar Hellobier doopt het om tot Bierendag. Een dag waarop er bij 6 locaties op de Noordkade in Veghel, 6 (inter)nationale bokbieren worden geproefd, desgewenst met bijpassende hapjes.

Verder lezen