Jopen Bier (218)
De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.
Verder lezenDertien Nederlandse speciaal bier-brouwerijen hebben de handen inéén geslagen bij de oprichting van Craft Coöperatie. Een initiatief dat zich richt op gezamenlijke inkoop en professionele samenwerking tussen gelijkgestemde brouwerijen.
Verder lezenDe biermarkt staat onder druk. Met name in Europa, Noord- en Zuid-Amerika daalt de bierverkoop. Dat geldt in Nederland, maar ook onze Oosterburen ontkomen er niet aan. In Duitsland, toch bij uitstek een bierland, werd er afgelopen jaar namelijk fors minder gedronken. Als gevolg daarvan werden er al meer dan 50 Duitse brouwerijen gesloten dit jaar.
Verder lezenNu de Goedheiligman op korte termijn terug gaat naar de Spaanse zon, gaan er steeds meer kerstbomen versierd worden in de Nederlandse huiskamers. En hoe mooi zou het zijn als daar dit jaar ook kerstverbiering in te vinden is?
Verder lezen
"Goeie dag. Daar moet je ff voor gaan zitten. Een fortified versie van de Jopen Eat, Sleep, Peat, Repeat. 16,2% alcohol en toch smaakt deze niet boozy. Echt een schitterend glas bier. Je moet er wat voor over hebben. Ook bij Jopen want daar hebben ze hem zowat 1 jaar op Jack Daniel’s whiskey vaten gelegd. Laat deze echt wat warmer worden. Hoe warmer hij wordt hoe meer reuk en smaak er vrijkomt. Voor de whiskey drinkers: deze heeft flink wat turf."
Ben Maas