8,3

Freonskip Read en Hitsich

Brouwerij de Freonskip (3)

De Freonskip heeft zijn tweede smaak uitgebracht in een fles ‘Read & Hitsich’ van It Lulke Wiif. De belangrijkste ingrediënt van dit Fries speciaal bier: de braam werd geteelt in het Friese Bergum. Het bramenbier heeft hetzelfde regionale karakter als hun eerste wichterbier ‘Heechblond’. Net als de Wichter groeien bramen volop in de Fryske Wâlden in de elzensingels en houtwallen. Met de braam als ingrediënt valt de “Read & Hitsich” net als de “Heechblond” onder het Wâldpyk keurmerk van stichting Wrâldfrucht. Een keurmerk wat de vrienden met trots uitdragen! Het basisrecept is bedacht door wijlen meesterbrouwer Rein Zwerver. Het bier wordt momenteel gebrouwen door de Harlinger havenbrouwerij het Brouwdok.

Details

Bierstijl
Alcohol
5.0%
Categorie
Soepel en Subtiel
Spijzen
Salades, Kip en gevogelte, Witvis, Vette vis, Jonge en romige kazen
Drinktemp.
5 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Terras, Barbecue, In goed gezelschap, Bij het eten
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,3

Het oordeel van de Bierista's

Freonskip Read en Hitsich is beoordeeld met een gemiddelde van 8,3 door onze Bierista's

8,5

Smaak

7,6

Zicht

8,3

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,5

"Lekker hitsig, roder verwacht. Smaakt naar meer alcohol dan de 5,4"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,6 Zicht Fijne schuimkraag, meer bruin dan amber. Met bramen meet rood-zwart verwacht.

9,0 Neus Vol, complex, moutig, Uitnodigend

9,0 Smaak Doe mij er nog maar een! Fruitig craft, stevig,

Spijssuggestie Zomers weer, Fries oud kaasje.

8,0

"Als basis is het Pale Ale recept gebruikt van wijlen meesterbrouwer Rein Zwerver en hier is de braam aan toegevoegd, een hele aangename verrassing. De braam is een vrucht die groeit op de houtwallen en de elzensingels in de Friese Wouden. Traditioneel worden bramen hier nog altijd door hele gezinnen gezocht. Read & Hitsich heeft een klein bittertje, een licht fruitige geur en een koperrode gloed en waarin de smaak van Bramen (toarnbeien op zijn Frysk) heerlijk terugkomen. "

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,5 Zicht Amberkleurig (iets donker) met een koper rode gloed en een grote volle beige schuimkraag.

7,5 Neus Fris en fruitige bramen geur en heel licht zurig.

8,0 Smaak Fris fruitige smaak waarin de smaak van bramen goed terugkomt en mooi in balans is met een aangenaam bittertje en een klein zuurtje in de afdronk.

Spijssuggestie Lekker stukje belegen kaas met cranberry dip.

Gigant keert terug naar Nederland

Één van de grootste biermerken ter wereld, keert terug naar Nederland. Per direct in verschillende horecagelegenheden en vanaf 16 maart ook bij supermarkten zoals Albert Heijn en Jumbo. Een comeback van een gigant in de Nederlandse bierschappen.

Verder lezen

Is Breda de bierhoofdstad?

Onlangs stelden we de vraag: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" Het lokte een interessante discussie uit, maar het antwoord daarop kunnen we je niet geven. Vandaag nomineren we echter wel een andere kandidaat. Want wist je dat de Breda al eeuwenlang bekend staat als echte bierstad?

Verder lezen

Dry January, waar komt dat vandaan?

In 2025 zagen we de opmars van alcoholvrij- en arm duidelijker zichtbaar worden. En in januari zal die trend ongetwijfeld doorzetten, want sinds de Tweede Wereldoorlog(!) zien we al dat mensen in de eerste maand van het jaar geen alcohol drinken. Toentertijd overigens om hele andere redenen dan nu...

Verder lezen

Is Rotterdam de Bierhoofdstad?

De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.

Verder lezen