8,0

Dutch Bargain Cask of the Abyss

Dutch Bargain (77)

Dutch Bargain Cask of the Abyss is een Amerikaanse stijl Barley Wine van 9,2%. Vol van smaak met een hoog rest extract waar de vienna- en bescheiden hoeveelheid Crystal mout zorgden voor de moutigheid zonder overdreven gebrande toetsen te geven. De hoge bitterheid, die te verwachten is bij een American style Barley Wine geeft een mooie balans aan de moutigheid. Dit zorgde voor een perfecte basis voor een barrel aged bier, waarbij er gekozen werd voor 2 bourbons uit Kentucky, de Buffalo Trace en de Wild Turkey. De Buffalo Trace wat meer gelaagder en de Wild Turkey met meer boozyness en vanille toetsen.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
9.2%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
9 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,0

Het oordeel van de Bierista's

Dutch Bargain Cask of the Abyss is beoordeeld met een gemiddelde van 8,0 door onze Bierista's

8,1

Smaak

8,0

Zicht

8,1

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,0

"Een barley wine met een rijke volle smaak.."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,0 Zicht Donker bruin war troebel bier met een romige beige schuimkraag. Zakt wat in.

8,1 Neus Zoete tonen van vanille en mout

8,1 Smaak Vrij zoet in aandronk met vanille. Gaat langzaam over in een bittere afdronk.

Spijssuggestie Een zoet nagerecht

Dit is het lekkerste bier van Brabant

Onlangs werd op het Proost Festival in Hilvarenbeek voor de 11e keer het lekkerste bier van Brabant verkozen. Uit in totaal 45 ingezonden bieren koos de jury Nondeju Gran Cru van de Osse Muifelbrouwerij als de winnaar, die het komende jaar die prachtige titel Brabants Lekkerste Bier 2025 mag dragen. 

Verder lezen

Eerste Nederlandse Wereldkampioen Biersommelier

Afgelopen weekend werden in München de 8e Biersommelier Wereldkampioenschappen gehouden. Voor het eerst ging er een Nederlander met het goud naar huis en ging ook het zilver mee terug naar de Lage Landen.

Verder lezen

Hierdoor is Belgisch schuim onverslaanbaar...

Heb je je weleens afgevraagd waarom Belgisch bierschuim stabieler is dan schuim van andere bieren? Onderzoekers van de Technische Universiteit Eindhoven en de Eidgenössische Technische Hochschule Zürich ook. En ze hebben het antwoord gevonden.

Verder lezen

Bokbiertocht op zaterdag 4 oktober

'4 oktober, da's toch Dierendag?' horen we je denken. Het antwoord is ja, maar Hellobier doopt het om tot Bierendag. Een dag waarop er bij 6 locaties op de Noordkade in Veghel, 6 (inter)nationale bokbieren worden geproefd, desgewenst met bijpassende hapjes.

Verder lezen