7,0

Den Ijzeren Arm

De proefbrouwerij Lochristi (2)

Dit bier werd gebrouwen in opdracht van het Belgisch bierinstituut bij de proefbrouwerij Lochristi. Het is een vier granen trippel van 9% alcohol. gerst, rogge, haver en tarwe met kruidige aroma's van mosterdzaad en fenegriek. het heeft een fijne bitterheid van de challengerhop en dryhopping van Sryrian goldings

Details

Bierstijl
Alcohol
9.0%
Categorie
Blond en Krachtig
Drinktemp.
9 °C
Volume
33 cl

Mijn bieren

7,0

Het oordeel van de Bierista's

Den Ijzeren Arm is beoordeeld met een gemiddelde van 7,0 door onze Bierista's

7,0

Smaak

7,0

Zicht

7,0

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,0

"Bij het inschenken van dit bleek gele, wat trouble bier knallen de kruidige aroma's het glas al uit. De fenegriek heeft een bijzondere geur die tamelijk overheersend is. Het is voor mij een bijzonder bier omdat de smaak ver staat van alle andere geproefde bieren. "

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,0 Zicht Het bier heeft een gele mistig troubele kleur, dit maakt de koolzuur visueel niet te zien is. de Schuimkraag is wit en ziet er uit als een creme laag met daarin grotere bellen. De schuimkraag blijft redelijk overeind.

7,0 Neus De aroma's van het mosterdzaad maar zeker van het feneriek zijn duidelijk aanwezig. Je hoeft hier niet voor aan het glas te ruiken want de geur springt het glas uit. Even wennen.

7,0 Smaak Het bier heeft een fijne bitterheid, de fenegriek vind ik persoonlijk te overheersend. Het is een mondvullende explosie van kruidige aroma's en zachte bitterheid. Bij de tweede slok is de sensatie milder vanwege de gewenning van de smaakpapillen. In de nasmaak komen de hop aroma's erbij.

Spijssuggestie Bbq, Gekruide gerechten. stevige kazen.

3 Bierstijlen die perfect bij de winter passen

Korte dagen, gladde wegen en dikke jassen. Je moet ervan houden, de winter. Hoe dan ook, hij komt eraan. Gelukkig kent het ook heel veel mooie aspecten. Veel eten, gezelligheid, misschien wel een mooie winterdecor en... Winterse bieren. We zetten drie winterse bierstijlen op een rijtje.

Verder lezen

Hij komt, hij komt... Maar wat neemt 'ie mee?

Afgelopen maandag is het Sinterklaasjournaal begonnen en morgen (zaterdag) komt 'ie het land alweer binnen: de Goedheiligman, beter bekend onder zijn echte naam Sint-Nicolaas of voor intimi Sinterklaas. Een prachtige periode waarin kinderen in de watten gelegd worden, maar verdienen papa en mama niet ook een mooi cadeau? Wij zetten drie cadeautips op een rij!https://www.bierista.nl/bias/articles/2086/edit#tab_blocks

Verder lezen

Rock City Brewing viert 7e jubileum

Rock City Brewing viert haar 7e jubileum met Rock City & Friends op 14 en 15 november in Amersfoort. Voor deze editie nodigt de brouwerij internationale brouwerijen uit onder meer de Verenigde Staten en Brazilië uit en staat er een breed programma op de planning, waarbij uiteraard aan de inwendige mens gedacht wordt.

Verder lezen

Beer Tasting in de Lichtstad

De Brewpub van Rabauw op het Eindhovense Strijp-S vormt donderdag 13 november vanaf 20:00 uur het toneel voor een Engelstalige Beer Tasting. Het betreft een samenwerking tussen de gastheren en -dames van Rabauw en Hellobier.nl: Rabauw & Friends.

Verder lezen