7,0

Winterbie

Brouwerij De Bie (16)

Winterbie van Brouwerij de Bie is een bruin bier met een lichte honingsmaak. Heerlijk verwarmend op koude winterdagen.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
7.0%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
6 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, Barbecue, Bij het eten

Mijn bieren

7,0

Het oordeel van de Bierista's

Winterbie is beoordeeld met een gemiddelde van 7,0 door onze Bierista's

7,0

Smaak

7,0

Zicht

7,0

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,2

"Een bier voor een herfstavond. "

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,2 Zicht Mooi donker van kleur.

7,2 Neus Ruikt naar drop.

7,2 Smaak Wat prikkelend op de tong en een dropsmaak.

Spijssuggestie Stampot wortels en uien.

6,8

"Een goed, maar niet bijzonder kerstbier"

Gijs Pullen

28.793

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

6,8 Zicht Zwart, redelijke schuimkraag

6,9 Neus Moutig en kruidig

6,8 Smaak Licht moutig en kruidig, mooie volle smaak

Spijssuggestie Goulash

6,9

"Een bier uit België dat alleen in wintertijd opduikt met een licht verwarmende 8 % alcohol. Bijverwarming wellicht noodzakelijk."

Ton van der Koppel

19.960

Review
Aroma
Zoet
Bitter
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

6,9 Zicht Zwart (kleine rode weerschijn), ondoorzichtig en met koolzuur. (Te) flink beige en fijn tot grof schuim, dat aardig stabiel blijkt.

6,8 Neus Beetje donker mout in de geur met zweem zoet. Vreemd genoeg suggestie van frisse toiletzeep (koriander?), maar ook sparrentakken en van allerlei kruiden.

6,9 Smaak Zoetig en vooral ook kruidig (kruidnagel, nootmuskaat, koriander wellicht, piment) bier. Een voor de hand liggende winterbier combinatie. Aroma's uit de geur keren terug in de smaakbeleving. Er gebeurt niet veel in de afdronk: iets droog, mild kruidig.

Spijssuggestie Wat je lekker vindt bij een kruidig winterbiertje.

Bierista Bier Top 100 2024, Stem nu op je favoriet.

Wat is het beste bier van 2024? Je kunt nu stemmen tot 17 april. Op Goede Vrijdag, 18 april, maken we de lijst bekend.

Verder lezen

Cornet breidt uit met Cornet Gold Blond – een verfijnd blond bier met karakter

De brouwmeesters van Cornet hebben opnieuw iets bijzonders gecreëerd: Cornet Gold Blond, een verfijnd blond bier met een vol karakter en een aangenaam alcoholpercentage van 5,8%. Met deze toevoeging biedt Cornet een smaakvolle optie voor bierliefhebbers die op zoek zijn naar een toegankelijker speciaalbier, zonder concessies te doen aan de kenmerkende rijke en houtgelagerde smaak.

Verder lezen

Ontdek Beer With Benefits van XXL Nutrition: de ultieme combinatie van smaak en functionaliteit

Heb je ooit gewenst dat je van een verfrissend biertje kon genieten zonder je schuldig te voelen over je fitnessdoelen? Maak kennis met Beer With Benefits van XXL Nutrition, een innovatief alcoholarm IPA-biertje dat niet alleen je smaakpapillen verwent, maar ook je gezondheid ondersteunt.

Verder lezen

Onderwerp IPA in uizending van Keuringsdienst van Waarde

De bierstijl IPA was het onderwerp van gesprek bij een uitzending van Keuringsdienst van Waarde. Heb jij het ook gezien?

Verder lezen