7,4

Birrai Umbri Cotta 50

Mastri Birrai Umbri (10)

Birrai Umbri Cotta 50 is een Witbier van hoge gisting, met gebruik van tarwemout en geselecteerde hop. Met een heldere en gesluierde gele kleur, gekenmerkt door een wit, romig en zeer persistent schuim. In de neus hinten van rijp geel fruit, het aroma van de korst van brood en granen. Tarwetonen geven de smaak een heerlijke sprankelende noot, die de afdronk tot een zoet en etherisch moment maken.

Details

Bierstijl
Alcohol
5.6%
Categorie
Fris en fruitig
Spijzen
Salades, Kip en gevogelte, Witvis, Vette vis, Jonge en romige kazen
Drinktemp.
6 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Terras, Barbecue, In goed gezelschap, Bij het eten
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

7,4

Het oordeel van de Bierista's

Birrai Umbri Cotta 50 is beoordeeld met een gemiddelde van 7,4 door onze Bierista's

7,0

Smaak

7,8

Zicht

7,5

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,5

"Dit is eigenlijk wel een heel lekker Witbier!! Friszuur, kruidig en een zachtfrisse citrus & curacao fruitigheid. "

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,5 Zicht Licht geel, lekker mistig en een fijne schuimkraag.

7,5 Neus Heerlijke frisse citrus & curacao samen met de koriander geven `m een heerlijke, frisse en lichtzure neus.

7,4 Smaak Precies zoals je bij een Witbier mag verwachten, citrus & curacao, koriander en een fris zuurtje. het mondgevoel is rijk en vol. de afdronk is lekker zachtbitter.

Spijssuggestie Zomers gekruide kip in een heerlijke salade.

7,2

"Zo'n fles kun je bijna niet laten staan wanneer je hem tegenkomt. Een degelijk gebrouwen witbier."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,0 Zicht Licht troebel geelkleurig bier met veel wit, maar niet stevig, schuim. Het geheel zit overigens in een schitterende fles met zowel kroonkurk als beugel voor als je de fles (0,75l) niet in een keer achterover wil slaan.

7,5 Neus Typische witbier geuren van koriander sinaasappelschil en citrus.

6,5 Smaak Ook de smaak is typisch witbier, wat friszuur. Het had wel wat romiger en voller van smaak mogen zijn naar mijn mening.

Spijssuggestie Salade Caprese

Brouwerij Kees Barrel Project 2026 Imperial Stout

Barrel Project Imperial Stout 2026 van Brouwerij Kees! rijpte 11 maanden op Buffalo Trace-vaten. Ontdek koffie, chocolade, vanille en bourbon in je glas.

Verder lezen

Nederlands succes op de World Beer Awards 2026

Nederlandse brouwers scoren bij de World Beer Awards 2026. Vijf Nederlandse bieren worden internationale Style Winner. Bekijk de lijst Nederlandse winnaars.

Verder lezen

Hoe Grolsch in 22 proefbrouwsels CAL ontwikkelde

Een nieuw bier zoals CAL op de markt brengen gaat niet zomaar. Zeker bij Grolsch wordt daar heel goed over nagedacht.

Verder lezen

Sierra Nevada verovert bierharten met hoptraditie

Sierra Nevada is een grote naam in de craftbierwereld. De bieren zijn in Nederland op steeds meer plekken verkrijgbaar.

Verder lezen