6,4

Amelander Ballumer Sap Proefbier

Amelander Bierbrouwerij (11)

Ballumer sap is de naam van het Amelander proefbier. Een soort wisselexpositie. Met enige regelmaat experimenteren wij met nieuwe recepten. De goede recepten worden verkocht onder de naam Proefbier. De oplage is dus gelimiteerd! Zo is er ‘s zomers een weizen, ‘s winters een rookporter en in het najaar een dubbelbock. Ook hebben we geregeld een tripel of een quadrupel. De naam “Ballumer sap” is ontleend aan de bijnaam die de inwoners van Ballum vroeger hadden. De inwoners van alle dorpen hadden bijnamen. Zo had je de Hollumer Gromkes, de Nesser Fieken en dus de Ballumer Sappen.

Details

Alcohol
0.0%
Kenmerken
Wisselnd per seizoen
Volume
30 cl
Drinkmoment
In goed gezelschap

Mijn bieren

6,4

Het oordeel van de Bierista's

Amelander Ballumer Sap Proefbier is beoordeeld met een gemiddelde van 6,4 door onze Bierista's

6,3

Smaak

6,6

Zicht

6,4

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,5

"Een rokerige porter, bitter van smaak."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,5 Zicht Donker zwart van kleur met een bruine schuimkraag.

7,0 Neus Licht zurige lucht.

7,5 Smaak Rokerig, gebrand luchtje. Ondoorzichtig vloeistof. Bitter van smaak.

Spijssuggestie Broodkje kipfilet, andijvie stampot.

5,0

"Een IPA als proefbrouwsel"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

5,1 Zicht Oker geel van kleur

5,0 Neus Zeer vlakkige geur

5,0 Smaak Een bittere zurige smaak

Spijssuggestie Vettige hap.

6,8

"Fijn bier, rokerig heerlijk voor de winter maanden."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,1 Zicht Mooie heldere donker rode kleur, schuim bescheiden crème kleurig.

7,3 Neus Rokerig geur maar niet zwaar.

6,5 Smaak Licht bitter, licht samentrekkend rokerige smaak met een fijne mocca nasmaak. Schone afdronk. Laat een fris mondgevoel achter.

Spijssuggestie Stoofpotje, winter seizoen gerechten. Kortom mooi bier voor een stevige pot.

Gigant keert terug naar Nederland

Één van de grootste biermerken ter wereld, keert terug naar Nederland. Per direct in verschillende horecagelegenheden en vanaf 16 maart ook bij supermarkten zoals Albert Heijn en Jumbo. Een comeback van een gigant in de Nederlandse bierschappen.

Verder lezen

Is Breda de bierhoofdstad?

Onlangs stelden we de vraag: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" Het lokte een interessante discussie uit, maar het antwoord daarop kunnen we je niet geven. Vandaag nomineren we echter wel een andere kandidaat. Want wist je dat de Breda al eeuwenlang bekend staat als echte bierstad?

Verder lezen

Dry January, waar komt dat vandaan?

In 2025 zagen we de opmars van alcoholvrij- en arm duidelijker zichtbaar worden. En in januari zal die trend ongetwijfeld doorzetten, want sinds de Tweede Wereldoorlog(!) zien we al dat mensen in de eerste maand van het jaar geen alcohol drinken. Toentertijd overigens om hele andere redenen dan nu...

Verder lezen

Is Rotterdam de Bierhoofdstad?

De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.

Verder lezen