6,4

Amelander Ballumer Sap Proefbier

Amelander Bierbrouwerij (11)

Ballumer sap is de naam van het Amelander proefbier. Een soort wisselexpositie. Met enige regelmaat experimenteren wij met nieuwe recepten. De goede recepten worden verkocht onder de naam Proefbier. De oplage is dus gelimiteerd! Zo is er ‘s zomers een weizen, ‘s winters een rookporter en in het najaar een dubbelbock. Ook hebben we geregeld een tripel of een quadrupel. De naam “Ballumer sap” is ontleend aan de bijnaam die de inwoners van Ballum vroeger hadden. De inwoners van alle dorpen hadden bijnamen. Zo had je de Hollumer Gromkes, de Nesser Fieken en dus de Ballumer Sappen.

Details

Alcohol
0.0%
Kenmerken
Wisselnd per seizoen
Volume
30 cl
Drinkmoment
In goed gezelschap

Mijn bieren

6,4

Het oordeel van de Bierista's

Amelander Ballumer Sap Proefbier is beoordeeld met een gemiddelde van 6,4 door onze Bierista's

6,3

Smaak

6,6

Zicht

6,4

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,5

"Een rokerige porter, bitter van smaak."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,5 Zicht Donker zwart van kleur met een bruine schuimkraag.

7,0 Neus Licht zurige lucht.

7,5 Smaak Rokerig, gebrand luchtje. Ondoorzichtig vloeistof. Bitter van smaak.

Spijssuggestie Broodkje kipfilet, andijvie stampot.

5,0

"Een IPA als proefbrouwsel"

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

5,1 Zicht Oker geel van kleur

5,0 Neus Zeer vlakkige geur

5,0 Smaak Een bittere zurige smaak

Spijssuggestie Vettige hap.

6,8

"Fijn bier, rokerig heerlijk voor de winter maanden."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,1 Zicht Mooie heldere donker rode kleur, schuim bescheiden crème kleurig.

7,3 Neus Rokerig geur maar niet zwaar.

6,5 Smaak Licht bitter, licht samentrekkend rokerige smaak met een fijne mocca nasmaak. Schone afdronk. Laat een fris mondgevoel achter.

Spijssuggestie Stoofpotje, winter seizoen gerechten. Kortom mooi bier voor een stevige pot.

Nederlands succes op de World Beer Awards 2026

Nederlandse brouwers scoren bij de World Beer Awards 2026. Vijf Nederlandse bieren worden internationale Style Winner. Bekijk de lijst Nederlandse winnaars.

Verder lezen

Hoe Grolsch in 22 proefbrouwsels CAL ontwikkelde

Een nieuw bier zoals CAL op de markt brengen gaat niet zomaar. Zeker bij Grolsch wordt daar heel goed over nagedacht.

Verder lezen

Sierra Nevada verovert bierharten met hoptraditie

Sierra Nevada is een grote naam in de craftbierwereld. De bieren zijn in Nederland op steeds meer plekken verkrijgbaar.

Verder lezen

International Beer Day

Elke eerste vrijdag van augustus is het International Beer Day. Een uitstekende dag om samen het bier te vieren.

Verder lezen