8,0

Pohjala Bison in The Barrel Room

Pohjala Beer (79)

Pohjala Bison in The Barrel Room is een BA Imperial Baltic Porter. Het bier heeft een alcoholpercentage van 13,5%.

Details

Brouwerij
Bierstijl
Alcohol
13.5%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
14 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,0

Het oordeel van de Bierista's

Pohjala Bison in The Barrel Room is beoordeeld met een gemiddelde van 8,0 door onze Bierista's

8,0

Smaak

8,5

Zicht

7,5

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,0

"De Bison in The Barrel Room Porter is een porter die zich onderscheid van anderen. Je kan uitstekend proeven dat deze is gebrouwen op Apple Brandy vaten en geeft er ook een erg goede nasmaak van. "

Sem Vleeming

2.590

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

9,0 Zicht Hij was donker maar niet volledig ondoorzichtig. je kon duidelijk zien dat dit geen dikke porter was en goed en makkelijk door het glas bewoog.

7,0 Neus Je rook zeker de alcohol en de porter zelf en hij rook ook ontzettend zoet. Wel vond ik het een vreemde geur van apple brandy, het was aanwezig maar het leek zo ontzettend sterk dat je bijna zou denken dat je een glas zelf ervan voor je neus hebt.

8,0 Smaak De smaak was erg goed in de mond, precies zoals een porter moet zijn. Wel vond ik dat hij een tikkie teveel weghad van de apple brandy. Als dat minder zou zijn zou die nog beter zijn. Hij had een mooie zachte afdronk met een goede nasmaak. Kaneel kwam er in terug met een beetje spice en appel.

Spijssuggestie Dit is een uitstekend bier om te drinken bij een goede steak of een heerlijk dessert.

8,0

"Baltic Imperial Porter, gerijpt in Apple Brandy vaten."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

8,0 Zicht Zwart ondoorzichtig bier, met een beetje bruin schuim bij het inschenken. Plakkerig langs de glasrand.

8,0 Neus Alcoholisch en zoet. Geur van appel brandy en lichtte vanillegeur.

8,0 Smaak Beetje dikkig bier met de smaak van appel. Spicy, kaneel. Lange, zachte afdronk, verwarmend.

Spijssuggestie Zoete desserts

Gigant keert terug naar Nederland

Één van de grootste biermerken ter wereld, keert terug naar Nederland. Per direct in verschillende horecagelegenheden en vanaf 16 maart ook bij supermarkten zoals Albert Heijn en Jumbo. Een comeback van een gigant in de Nederlandse bierschappen.

Verder lezen

Is Breda de bierhoofdstad?

Onlangs stelden we de vraag: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" Het lokte een interessante discussie uit, maar het antwoord daarop kunnen we je niet geven. Vandaag nomineren we echter wel een andere kandidaat. Want wist je dat de Breda al eeuwenlang bekend staat als echte bierstad?

Verder lezen

Dry January, waar komt dat vandaan?

In 2025 zagen we de opmars van alcoholvrij- en arm duidelijker zichtbaar worden. En in januari zal die trend ongetwijfeld doorzetten, want sinds de Tweede Wereldoorlog(!) zien we al dat mensen in de eerste maand van het jaar geen alcohol drinken. Toentertijd overigens om hele andere redenen dan nu...

Verder lezen

Is Rotterdam de Bierhoofdstad?

De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.

Verder lezen