9,0

Lervig Aktiebryggeri Night by the Lake

Lervig Aktiebryggeri (34)

Lervig Aktiebryggeri Night by the Lake is een Imperial Stout van 13,3%. Collab met Pōhjala, Barrel Aged op Rum, Bourbon, & Maple syrup vaten.

Details

Bierstijl
Alcohol
13.3%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
13 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

9,0

Het oordeel van de Bierista's

Lervig Aktiebryggeri Night by the Lake is beoordeeld met een gemiddelde van 9,0 door onze Bierista's

8,7

Smaak

9,0

Zicht

9,2

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
9,0

"De uiteenlopende complexiteit van dit bier in combinatie met de verfijnde balans, maken dit een ware smaaksensatie."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

9,0 Zicht Schenkt prachtig uit met een mooie donkere body, mede door de adjuncts gaat de schuimkraag respectievelijk snel liggen.

9,2 Neus Hele fijne vleug Tonka, als Stout doet het bier enigszins zoetig aan. In de verte is nog een subtiele Umami vibe waarneembaar.

8,7 Smaak Eerst en vooral een lekker en mooi vol bier, mondgevoel is niet mega dik, maar de Tonka vibes komen goed tot hun recht, maar wordt wel door het zoete overklast. De zoetheid is intens, maar door het Maple karakter enigszins complex te noemen. De Rum en Bourbon blijven voor mij teveel achterwege. De alcoholwarmte van 13,3% is wel merkbaar, nergens vervelend of brandend in de slokdarm, maar wel te duiden.

Spijssuggestie Ik denk dat de smaken uit dit bier fijn kunnen versmelten met Crème brûlée. Hoewel de hoeveelheid van de Vanille tonen wellicht de overhand neemt, snijdt het Umami karakter met haar Tonka bitterheid daar vermoedelijk mooi doorheen.

Dry January, waar komt dat vandaan?

In 2025 zagen we de opmars van alcoholvrij- en arm duidelijker zichtbaar worden. En in januari zal die trend ongetwijfeld doorzetten, want sinds de Tweede Wereldoorlog(!) zien we al dat mensen in de eerste maand van het jaar geen alcohol drinken. Toentertijd overigens om hele andere redenen dan nu...

Verder lezen

Is Rotterdam de Bierhoofdstad?

De vraag van vandaag luidt: "Is Rotterdam de Bierhoofdstad van Nederland?" De organisatie achter Rotterdam Beerfest, dat op zaterdag 7 februari terugkeert, denkt het antwoord te weten: absoluut. Het is echter niet ondenkbaar dat zij ietwat vooringenomen zijn, dus laten we het antwoord vooralsnog in het midden.

Verder lezen

Nederlandse brouwerijen bundelen krachten

Dertien Nederlandse speciaal bier-brouwerijen hebben de handen inéén geslagen bij de oprichting van Craft Coöperatie. Een initiatief dat zich richt op gezamenlijke inkoop en professionele samenwerking tussen gelijkgestemde brouwerijen.

Verder lezen

Duitse biercultuur onder druk

De biermarkt staat onder druk. Met name in Europa, Noord- en Zuid-Amerika daalt de bierverkoop. Dat geldt in Nederland, maar ook onze Oosterburen ontkomen er niet aan. In Duitsland, toch bij uitstek een bierland, werd er afgelopen jaar namelijk fors minder gedronken. Als gevolg daarvan werden er al meer dan 50 Duitse brouwerijen gesloten dit jaar.

Verder lezen