Kompaan Bier (63)
Dertien Nederlandse speciaal bier-brouwerijen hebben de handen inéén geslagen bij de oprichting van Craft Coöperatie. Een initiatief dat zich richt op gezamenlijke inkoop en professionele samenwerking tussen gelijkgestemde brouwerijen.
Verder lezenDe biermarkt staat onder druk. Met name in Europa, Noord- en Zuid-Amerika daalt de bierverkoop. Dat geldt in Nederland, maar ook onze Oosterburen ontkomen er niet aan. In Duitsland, toch bij uitstek een bierland, werd er afgelopen jaar namelijk fors minder gedronken. Als gevolg daarvan werden er al meer dan 50 Duitse brouwerijen gesloten dit jaar.
Verder lezenNu de Goedheiligman op korte termijn terug gaat naar de Spaanse zon, gaan er steeds meer kerstbomen versierd worden in de Nederlandse huiskamers. En hoe mooi zou het zijn als daar dit jaar ook kerstverbiering in te vinden is?
Verder lezenHet is vandaag Black Friday: de dag waarop we dingen kopen, waarvan we gisteren nog niet wisten dat we ze nodig hadden en ons morgen alweer afvragen waarom we ze gekocht hebben. Een dag die je prima kunt overslaan, dus. Om echter wél lekker in thema te blijven, schrijven we vandaag over één van de bekendste zwarte bierstijlen: Stout.
Verder lezen
"Dit mistig gele bier is aardig complex en aardig hoog in koolzuur. Friszure geuren doen denken aan een echte dorstlesser, aangevuld met een weizen-achtig banaantje en onmiskenbaar wat koriander. Qua smaak is de volmondige en ietwat zoete ervaring is wat minder dorstlesssend dan ik in eerste instantie verwachtte. Echter, de prikkelende hoeveelheid koolzuur zorgt ervoor dat deze saison niet te zwaar blijft hangen. En dat vindt je ook terug in het aardig lage alcoholpercentage. "
Casper Meenink