Brouwerij Pirlot (10)
Onlangs werd de Eredivisie voor de derde keer op rij door PSV gewonnen. Sponsor Bavaria vierde het met exclusieve kampioensblikken. 24 blikken, 24 spelers, elk met naam en rugnummer. Het is een mooi voorbeeld van hoe bier en sport al decennialang met elkaar verweven zijn, al gaat dat niet altijd helemáál volgens de regels. In aanloop naar het WK deze zomer, zetten we 3 anekdotes op een rij.
Verder lezenSpeciaal bier festivals, Nederland kent er tientallen. In grasvelden, op pleinen, aan het water en zelfs in de abdij. Nu de lente officieel is begonnen, kunnen we niet wachten tot we ergens, al dan niet in de zon, staan te proosten. Hieronder vind je op chronologische volgorde acht bierfestivals!
Verder lezenKun je bier drinken bij een koolhydraatarm dieet? Ontdek hoe bier verrassend goed samengaat met koolhydraatarme gerechten en welke combinaties het beste werken.
Verder lezenEindhoven dreigt haar grootste brouwerij, die tevens één van de grootste van Nederland is, te verliezen. Onlangs werd er middels een crowdfundings-actie nog geprobeerd het bankroet te voorkomen, maar nadat geconcludeerd werd dat er te weinig geld werd opgehaald, is het faillissement aangevraagd.
Verder lezen
"Dit is een pikzwarte (200 EBC) Russian Imperial Stout gerijpt op eikenhouten vaten. Met een alcoholpercentage van 10% is dit een bier om rustig te degusteren. Wees voorzichtig met uitschenken, aangezien er hergisting op de fles heeft plaatsgevonden en je veel vlokken in het bier ziet verschijnen. Dat ziet er minder smakelijk uit. In de smaak en aroma zijn de herkenbare tonen van koffie en pure chocolade aanwezig en in dit geval ook houttonen. Met een EBU van 50 heeft dit bier een behoorlijk bittere nasmaak, welke lang blijft hangen."
Marc Lamberts