7,6

Frontaal Rhodesian BA Blend 2019 Vol II

Brouwerij Frontaal (167)

Frontaal Rhodesian BA Blend 2019 Vol II is een Barley Wine. Het bier is gerijpt op Japanse whisky en Speyside barrels.

Details

Bierstijl
Alcohol
11.3%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
11 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

7,6

Het oordeel van de Bierista's

Frontaal Rhodesian BA Blend 2019 Vol II is beoordeeld met een gemiddelde van 7,6 door onze Bierista's

7,6

Smaak

7,6

Zicht

7,5

Neus

Aroma
Zoet
Fruitig
Moutig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,6

"Smaakvolle Barley Wine met rijping in diverse whisky vaten. Het is dan ook een blend. Moeilijk de smaak goed te ontrafelen en dan is er de neiging al gauw te vluchten in termen als complex of subtiel. Maar dat is hier maar gedeeltelijk aan de orde."

Ton van der Koppel

19.960

Review
Aroma
Zoet
Fruitig
Moutig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,6 Zicht Zwart met veel rode gloed, nauwelijks transparant en met koolzuur. Behoorlijk wat licht beige en vrij fijn schuim, dat rustig aan minder wordt.

7,5 Neus Nauwelijks impressie van de hout rijping in verschillende whisky vaten. Alles blijft vaag.

7,6 Smaak Bij het proeven van de eerste slok komt er een ruim smaakpalet tevoorschijn, dat echter lastig goed te definiëren is. Het lijkt wat fruitig, beetje mokka idee, wat vanille achtigs. Wel degelijk whisky invloeden met wat tinteling achter in de mond. Het geheel mild zoetig. In de nasmaak drogig en plakkerig.

Spijssuggestie Zakje snoepgoed erbij als je daarvan houdt (eventueel met chocolade vulling). Of pepermunt. Dat geeft extra verrassende smaak wendingen. En dan in het zonnetje buiten zittend redelijk gekoeld proeven.

Proefnotitie: Hopalaa Trinity Triple IPA

Hopalaa Trinity is een stevige Triple IPA uit Letland met 10% alcohol. Mango, ananas en zoete citrus maken deze TIPA verrassend sappig en vol.

Verder lezen

Dag van de Bruine Kroeg: jong en oud samen aan de bar

Frank Lammers en Lian Heinhuis openen de Dag van de Bruine Kroeg. Juist twintigers blijken het traditionele café opvallend vaak te bezoeken.

Verder lezen

Gulpener zet met steampump grote stap naar fossielvrij brouwen

Gulpener zet met de nieuwe steampump een grote stap naar fossielvrij bier brouwen. In 2030 wil de brouwerij volledig fossielvrij produceren.

Verder lezen

Nieuw: Alcoholvrije Bier Adventskalender

Tel af naar kerst met de alcoholvrije adventskalender 2026: 24 verrassende speciaalbieren onder 0,5% en elke dag een nieuw biermoment!

Verder lezen