9,0

Eeuwige Jeugd Vuig Tuig

Brouwerij de Eeuwige Jeugd (13)

Vuig Tuig van Brouwerij De Eeuwige Jeugd is een IPA. Deze India Pale Ale bevat tonen van hars en smakelijke aroma's van grapefruit. De bitterheid heeft de overhand in dit bier.

Details

Alcohol
6.5%
Categorie
Blond en Krachtig
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Jonge en romige kazen, Pittige en belegen kazen
Drinktemp.
6-8 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Terras, In goed gezelschap, Bij het eten
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

9,0

Het oordeel van de Bierista's

Eeuwige Jeugd Vuig Tuig is beoordeeld met een gemiddelde van 9,0 door onze Bierista's

9,0

Smaak

7,0

Zicht

8,0

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
9,0

"Heel lekker IPA, je kan wel proeven dat zit daar passie voor brouwen. Goed koolzuur balans, heel goed balans tussen bitterheid en zoetheid, het is zeker doortslessend bier, met lekkere dominant fruitig smaak."

R M

3.610

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,0 Zicht Een donker oranje kleur ( iets tussen 16-20 EBC), het is helder bier met medium schuimkraag, beetje grof structuur, snek inzakkend, gebroken wit van kleur.

8,0 Neus Lekker fruitig aroma’s, beetje bloemig, het zijn tropisch fruiten ( mango etc.) en citrus ( sinaasappel, grapefruit) klein beetje mout aroma’s.

9,0 Smaak Zeer rijk fruitig smaak, mango, grapefruit, beetje bloemig en moutig, heel goed balans tussen bitterheid en zoetheid. In afdronk bitterheid blijft hangen, maar niet lang ongeveer 60 sekunden. Koolzuur ook in goed balans.

Spijssuggestie Pittig gerechten, plankje met oud kaas.

Eerste Nederlandse Wereldkampioen Biersommelier

Afgelopen weekend werden in München de 8e Biersommelier Wereldkampioenschappen gehouden. Voor het eerst ging er een Nederlander met het goud naar huis en ging ook het zilver mee terug naar de Lage Landen.

Verder lezen

Hierdoor is Belgisch schuim onverslaanbaar...

Heb je je weleens afgevraagd waarom Belgisch bierschuim stabieler is dan schuim van andere bieren? Onderzoekers van de Technische Universiteit Eindhoven en de Eidgenössische Technische Hochschule Zürich ook. En ze hebben het antwoord gevonden.

Verder lezen

Bokbiertocht op zaterdag 4 oktober

'4 oktober, da's toch Dierendag?' horen we je denken. Het antwoord is ja, maar Hellobier doopt het om tot Bierendag. Een dag waarop er bij 6 locaties op de Noordkade in Veghel, 6 (inter)nationale bokbieren worden geproefd, desgewenst met bijpassende hapjes.

Verder lezen

Dit is de duurzaamste brouwerij ter wereld

Voor het derde jaar op rij is een Nederlandse brouwerij uitgeroepen tot de duurzaamste brouwerij te wereld. Dat betekent dat ze ook het komende jaar de titel 'Sustainable Brewery of the Year' mogen dragen. 

Verder lezen