8,5

Bronckhorster Terra Incognita

Bronckhorster Brewing Company (80)

Bronckhorster Terra Incognita is een bijzondere Quadrupel. Het bier heeft de zoetheid die je bij deze bierstijl mag verwachten, maar tegelijkertijd een bijzondere kruidigheid. Dit is een bier waaraan je blijft ruiken en waarvan je blijft nippen. En elke keer weer ontdek je nieuwe aroma's.

Details

Bierstijl
Alcohol
12.0%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
10 °C
Volume
33 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Voor het slapen gaan
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,5

Het oordeel van de Bierista's

Bronckhorster Terra Incognita is beoordeeld met een gemiddelde van 8,5 door onze Bierista's

8,6

Smaak

7,5

Zicht

8,3

Neus

Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,5

"Hou je vast voor een ontdekkingsreis naar het onbekende land. In dit diep amberkleurige bier zitten heel wat fruitige geuren en kruidige hints verstopt. De zoete geuren van bourbon whiskey zijn duidelijk terug te vinden in dit bier. Deze worden aangevuld met rijke smaken van geroosterde amandel, met vleug bitterkoekjes en iets spicyness die doet denken aan een hoestsnoepje. Ook zijn zoetere smaken zoals vanille en rijpe banaan te ontdekken in het onbekende. Tijdens het proeven komen er zo enorm veel verschillende smaken tevoorschijn dat je aan dit bier blijft snuffelen en er kleine slokjes van blijft nemen. Voor mij had er iets zoetigheid vervangen mogen worden door een wat sterkere (hop)bitter. Al met al is dit een prachtbier om rustig van te genieten op een rustige avond. Een ontdekkingsreis, op je eigen tempo."

Review
Aroma
Zoet
Zuur
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol

7,5 Zicht Troebel bier met een diepe amberkleur. Amper een blijvende schuimkraag

8,3 Neus Erg complex, onmiskenbaar bourbon whiskey, fruit (appel, iets peer, rijpe banaan), maar ook karamel en zoetigheid. Je blijft eraan ruiken om nieuwe aromas te ontdekken.

8,6 Smaak Herkenbare zoete smaak van bourbon whiskey, vanille, geroosterde amandel, bitterkoekjes, lange, iets bittere afdronk. Stroperig zoet mondgevoel.

Het favoriete bier van Sinterklaas

In de schappen van de supermarkt ben je ze vast alweer tegengekomen: pepernoten. Soms vragen we ons weleens af of er überhaupt een periode is dat ze er niet meer liggen, maar dat terzijde. Wat je vanaf nu ook in de schappen van o.a. Albert Heijn, Spar en Jumbo kunt terugvinden is...

Verder lezen

8 bokbier-evenementen in oktober

Gevoelsmatig hebben we het witbier-seizoen pas net achter de rug, maar toch staan de seizoenen waarin donkere bieren centraal staan voor de deur. Sterker nog: het bokbier-seizoen is al begonnen. En dit weekend - en de hele maand oktober - zie je dat terug door heel Nederland, waar verschillende bokbierevenementen worden gehouden. We zetten er 8 (chronologisch) op een rijtje.

Verder lezen

Dit is het lekkerste bier van Brabant

Onlangs werd op het Proost Festival in Hilvarenbeek voor de 11e keer het lekkerste bier van Brabant verkozen. Uit in totaal 45 ingezonden bieren koos de jury Nondeju Gran Cru van de Osse Muifelbrouwerij als de winnaar, die het komende jaar die prachtige titel Brabants Lekkerste Bier 2025 mag dragen. 

Verder lezen

Eerste Nederlandse Wereldkampioen Biersommelier

Afgelopen weekend werden in München de 8e Biersommelier Wereldkampioenschappen gehouden. Voor het eerst ging er een Nederlander met het goud naar huis en ging ook het zilver mee terug naar de Lage Landen.

Verder lezen