Brouwerij Alvinne (41)
Onlangs werd de Eredivisie voor de derde keer op rij door PSV gewonnen. Sponsor Bavaria vierde het met exclusieve kampioensblikken. 24 blikken, 24 spelers, elk met naam en rugnummer. Het is een mooi voorbeeld van hoe bier en sport al decennialang met elkaar verweven zijn, al gaat dat niet altijd helemáál volgens de regels. In aanloop naar het WK deze zomer, zetten we 3 anekdotes op een rij.
Verder lezenSpeciaal bier festivals, Nederland kent er tientallen. In grasvelden, op pleinen, aan het water en zelfs in de abdij. Nu de lente officieel is begonnen, kunnen we niet wachten tot we ergens, al dan niet in de zon, staan te proosten. Hieronder vind je op chronologische volgorde acht bierfestivals!
Verder lezenKun je bier drinken bij een koolhydraatarm dieet? Ontdek hoe bier verrassend goed samengaat met koolhydraatarme gerechten en welke combinaties het beste werken.
Verder lezenEindhoven dreigt haar grootste brouwerij, die tevens één van de grootste van Nederland is, te verliezen. Onlangs werd er middels een crowdfundings-actie nog geprobeerd het bankroet te voorkomen, maar nadat geconcludeerd werd dat er te weinig geld werd opgehaald, is het faillissement aangevraagd.
Verder lezen
"Erg zuur en nogal droog, met bessen en druiven wat eindigt met notige bij van witte wijn. Vrij licht gebodied, matig koolzuurhoudende, zeer interessant brouwsel, maar totaal niet het bier voor mij. Dit is echt een bier voor de meer specifieke liefhebber, beergeek en mensen die geïnteresseerd zijn in zulke aparte brouwsels en processen. Niet oneerbiedig bedoelt, maar verschrikkelijk bier!"
spook