7,2

Magistraat Planeetkramer #4

Bierbrouwerij De Magistraat (15)

Vienna Lager is een bier dat voor het eerst in 1841 werd gebrouwen door Anton Dreher in de gelijknamige hoofdstad van het toenmalige Oostenrijk-Hongarije. Een bier gemaakt met ondergist, zoals de naam doet vermoeden, en warmer geëeste mout. Daardoor iets donkerder van kleur dan een gewone pilsner en een wat meer broodachtig en karamellig aroma. Ondanks die moutigere tonen nog steeds een verfrissend en doordrinkbaar bier. Het alcoholpercentage van de Planeetkramer is 5,1% en de 4 weken lagering maken het kenmerkend helder. De #4 geeft aan dat de Planeetkramer een special is. En wel nummer 4.

Details

Bierstijl
Alcohol
5.1%
Categorie
Soepel en Subtiel
Drinktemp.
5 °C
Volume
33 cl

Mijn bieren

7,2

Het oordeel van de Bierista's

Magistraat Planeetkramer #4 is beoordeeld met een gemiddelde van 7,2 door onze Bierista's

7,2

Smaak

7,0

Zicht

7,0

Neus

Aroma
Zoet
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
7,2

"Mooie Vienna, goed doordrinkbaar "

Marcus Bot

20.435

Review
Aroma
Zoet
Bitter
Fruitig
Moutig
Kruidig
Body
Koolzuur
Alcohol
Intensit.
Nasmaak

7,0 Zicht Geel tot licht amber, met een medium schuimkraag

7,0 Neus Moutig, broodachtig, met lichte hints van karamel

7,2 Smaak Frismoutige smaak, iets zoet met een lichtbittere nasmaak

Spijssuggestie Lekker met mosselen

Nieuw: Alcoholvrije Bier Adventskalender

Tel af naar kerst met de alcoholvrije adventskalender 2026: 24 verrassende speciaalbieren onder 0,5% en elke dag een nieuw biermoment!

Verder lezen

Betzy Blond: Vlielands bier eert kunstenaar Betzy Akersloot-Berg

Betzy Blond van Fortuna Vlieland eert kunstenaar Betzy Akersloot-Berg. Ontdek het bier bij de tentoonstelling in Museum Panorama Mesdag.

Verder lezen

Bokbier: hoe een winterbier bier van de herfst werd

Bokbier was ooit een winterbier. Ontdek hoe de bok de herfst veroverde, wat de wet voorschrijft en welke rol Amstel en Grolsch speelden.

Verder lezen

Bulgarije de bierbakermat van Europa?

In Bulgarije is 6500 jaar oude mout gevonden. De bijzondere vondst wijst mogelijk op bierproductie in Zuidoost-Europa in de prehistorische tijd.

Verder lezen