8,5

Founders Curmudgeon's Better Half

Founders Brewing Company (29)

Foudnesr Curmudgeon's Better Half is een donker, zoet en krachtig bier. Het is een bovengistend old ale met zachte, zoete tonen vanuit de mout die vooral aan karamel doen denken.

Details

Bierstijl
Alcohol
12.7%
Categorie
Donker en Rijk
Spijzen
Vette vis, Gekruide gerechten, Vleesgerechten, Pittige en belegen kazen, Zoete desserts
Drinktemp.
12 °C
Volume
35,5 cl
Drinkmoment
Haardvuur, In goed gezelschap, Alleen, bij een boek, Bij het eten
Gisting
Bovengistend

Mijn bieren

8,5

Het oordeel van de Bierista's

Founders Curmudgeon's Better Half is beoordeeld met een gemiddelde van 8,5 door onze Bierista's

8,7

Smaak

8,4

Zicht

8,5

Neus

Aroma
Zoet
Moutig
Body
Koolzuur
Alcohol

Ben je Bierista? Login en schrijf een review en ontvang +10

Reviews worden alleen geschreven door onze Bierista’s. Jij kunt nu ook Bierista worden door de Bierista Bieropleiding te doen. Zo weten wij zeker dat je de juiste bierkennis in huis hebt om kwalitatief hoogwaardige beoordelingen te schrijven.

Bestel Bieropleiding
8,5

"Uit de smaakvolle Barrel Aged Series van Founders Brewing. Old Ale brewed with molasses and aged in maple syrup Bourbon Barrels. Met hoog alcohol (12,7 %)."

Ton van der Koppel

19.960

Review
Aroma
Zoet
Moutig
Body
Koolzuur
Alcohol

8,4 Zicht Robijnrood, helder en met koolzuur. Redelijk en stabiel vrij fijn en lichtbruin schuim.

8,5 Neus Zoetige geur die doet denken aan vers gebakken stroopwafels en ook aan honing. Geur ook van rijping in Bourbon (een wat zoetige Amerikaanse whiskey door ruim gebruik van mais) vaten, waarbij ook ahornsiroop een rol speelt.

8,7 Smaak Verrassende volle romige wat stroop/honingachtige smaak met ook chocolade lopend door het geheel. Iets alcohol scherpte (en verwarming). Bepaald zoetig van toonzetting en zeer geschikt voor liefhebbers van zoetigheden. Smaakvol, enigszins complex bier om te ontrafelen. Aangename ervaring om eens te proberen. Nasmaak zoetig en iets plakkerig.

Spijssuggestie Bij zoetigheden (met chocolade).

Acht speciaal bier festivals die eraan komen

Speciaal bier festivals, Nederland kent er tientallen. In grasvelden, op pleinen, aan het water en zelfs in de abdij. Nu de lente officieel is begonnen, kunnen we niet wachten tot we ergens, al dan niet in de zon, staan te proosten. Hieronder vind je op chronologische volgorde acht bierfestivals!

Verder lezen

Faillissement voor een van de grootste Nederlandse craft brouwerijen

Eindhoven dreigt haar grootste brouwerij, die tevens één van de grootste van Nederland is, te verliezen. Onlangs werd er middels een crowdfundings-actie nog geprobeerd het bankroet te voorkomen, maar nadat geconcludeerd werd dat er te weinig geld werd opgehaald, is het faillissement aangevraagd.

Verder lezen

Drinken we binnenkort bier in de sportschool?

Dat alcoholvrij een trend is die niet zal verdwijnen, moge duidelijk zijn. Wat heet: gigantische namen zetten in op alcoholvrij. Een aantal opvallende alcoholvrije aankondigingen op een rijtje.

Verder lezen

BrewDog investeerders blijven met lege handen achter...

De Schotse brouwerij BrewDog werd onlangs overgenomen door Tilray Brands, dat vooral bekend is van cannabis-producten en overnames van andere speciaal bier-brouwerijen. De Amerikanen telden £33.000.000 neer voor de aankoop. Maar niet iedereen ziet de kassa rinkelen, particuliere investeerders blijven berooid achter.

Verder lezen