Uitslag Dutch Beer Challenge

De eerste Dutch Beer Challenge is een feit. Donderdag werd de nationale biercompetitie voor het eerst gehouden. In het Parkhotel in Rotterdam zetten twintig juryleden hun tanden in 155 ingezonden bieren. Deelname stond open voor alleen Nederlandse brouwerijen.

Dit zijn de resultaten:

Blond : Pils

1 – Gulpener Chateau Neubourg by Gulpener Bierbrouwerij B.V.
2 – Alfa Edel Pils by Alfa brouwerij
3 – Amstel 1870 by Amstel Brouwerij

Blond : Saison

3 – ReuZ Hot Summer by Reuzenbieren

Blond : Licht blond

1 – Strandgaper by Scheldebrouwerij
2 – Lamme Goedzak by Scheldebrouwerij
3 – Gulden Craen by De Leckere BV

Blond : Blond-/Meibock

1 – Texels Springtij by Texelse Bierbrouwerij
2 – Alfa Lentebok by Alfa brouwerij

Blond : Zwaar blond

1 – Zatte by Brouwerij Het Ij
2 – Duits & Lauret Extra Blond by Duits & Lauret
3 – Sancti Adalberti Egmondse Tripel by Brouwerij Egmond

Amber Ale : Pale ale/Speciale Belge

1 – Snab Pale Ale by SNAB Bierbrouwers
2 – Velduil – Short eared owl by Brouwerij het Uiltje

Amber Ale : IPA

1 – Mooie Nel – North Sea IPA by Jopenkerk Bierbrouwerij
2 – Hop Art IPA by vandeStreek bier
3 – Muifel USA_IPA by Muifelbrouwerij

Amber Ale : Double/Imperial IPA

1 – Big fat double 5 IPA by Brouwerij het Uiltje
2 – Bronckhorster Hoptimist by Brouwerij Rodenburg
3 – Schreeuwuil/Schreech owl by Brouwerij het Uiltje

Donker : Licht Donker

1 – Sancti Adalberti Egmondse Dubbel by Brouwerij Egmond
2 – Texels Dubbel by Texelse Bierbrouwerij

Donker : Bock/Dubbelbock

1 – Ezelenbok by SNAB Bierbrouwers
2 – Texels Bock by Texelse Bierbrouwerij
3 – Bronckhorster B(r)ok in de keel by Brouwerij Rodenburg

Donker : Stout/Porter

1 Visioen by Brouwerij de 7de Hemel
2 – Emelisse Imperial Russian Stout by Brouwerij Emelisse bv
3 – F*ck de kerstboom staat in de fik! by Brouwerij het Uiltje

Donker : Zwaar donker

1 – Jopen Ongelovige Thomas by Jopenkerk Bierbrouwerij
2 – IJsbok by SNAB Bierbrouwers
3 – Struis by Brouwerij Het Ij
3 – Zuster Agatha by Muifelbrouwerij

Donker : Gerstewijn (Barley Wine)

2 – Hertog Jan Grand Prestige by Hertog Jan
3 – Hertog Jan Grand Prestige gerijpt (oudere jaargang) by Hertog Jan

Tarwe-/Granenbier : Witbier

2 – IJwit by Brouwerij Het Ij
3 – Jopen Adriaan Wit by Jopenkerk Bierbrouwerij

Tarwe-/Granenbier : Weizen

1 – Hertog Jan Weizener by Hertog Jan
2 – Sancti Adalberti Egmondse Witte by Brouwerij Egmond

Innovatie/speciaal : Houtgelagerd

1 – Pelgrim Armada Bunnahabhain B.A. RI by Stadsbrouwerij De Pelgrim
3 – American Black Horse by Brouwerij Hilldevils

Innovatie/speciaal : Rook

1 – Duits & Lauret Houtgerijpte Rook Dubbelbock by Duits & Lauret
1 – Ondeugd by Brouwerij Hommeles
3 – Othmar Rauchbier by Ootmarsummer Bierbrouwerij Heupink & Co

Innovatie/speciaal : Speciaal

1 – Breugem 2013 Saense Kracht Limited Edition Hout P.A. by Brouwerij Breugem b.v.
2 – Texels Donkerd by Texelse Bierbrouwerij
3 – Not Totally Black IPA by Brouwerij Hilldevils

juryleden-Dutch-Beer-Challenge-2015
Blijf op de hoogte

Meld je aan op de nieuwsbrief voor tips en de nieuwste weetjes.