Brussels Beer Challenge 2016 – De winnaars

Begin november heeft een internationale jury honderden bieren van over de hele wereld gekeurd voor de Brussels Beer Challenge. Deze competitie geldt als één van de meest prestigieuze biercompetities in Europa. Dit zijn de winnaars:

Pale & Amber: Abbey / Trappist Style Blond

Goud: Affligem Blond – Brouwerij Alken-Maes
Zilver: Gouverneur Blond – Brouwerij Lindeboom
Brons: Brugse Zot Blond – Brouwerij De Halve Maan
Certificate of Excellence: St-Feuillien Blonde – Brasserie St.-Feuillien
Certificate of Excellence: Tongerlo Blond – Brouwerij Haacht

Pale & Amber Ale: Altbier

Goud: Bamberg Altbier – Cervejaria Bamberg
Zilver: Geen winnaar
Brons: Geen winnaar

Pale & Amber Ale: Amber

Goud: Zinnbach Everest Ale – Shandong ZinnBach Biotechnology
Zilver: Siberian Crown Amur Temper Rye Ale – JSC Sun
Brons: Brevis Furor – Birrificcio dei Castelli

Pale & Amber Ale: Session IPA

Goud: Kicker Session IPA – Alaskan Brewing Company
Zilver: Missis IPA – Birrificio della Granda
Brons: Easy Jack – Firestone Walker Brewing
Certificate of Excellence: Jongleur – De Circus Brouwerij

Pale & Amber Ale: English IPA

Goud: Down N’Dirty – Deschutes Brewery
Zilver: 50 Nodi – Birrificio P3
Brons: ZinnBach Lizard Salvia IPA – Shandong ZinnBach Biotechnology
Certificate of Excellence: San Blas – Lord Chambray

Pale & Amber Ale: Imperial IPA

Goud: Left Eye Right Eye – Track 7 Brewing Company
Zilver: Double Jack – Firestone Walker Brewing
Brons: Perfect Circle – CR/AK Brewery
Certificate of Excellence: Breaking Hops – MC77 Birrificio Artigianale
Certificate of Excellence: Resin – Sixpoint Brewery

Pale & Amber Ale: Best Bitter

Goud: Geen winnaar
Zilver: Farsons Blue Label – Simonds Farsons Cisk
Brons: California Amber Ale – Ballast Point Brewing Team
Brons: Saranac Pale Ale – FX Matt Brewing Company

Pale & Amber Ale: Bières de Garde Ambrée

Goud: Geen winnaar
Zilver: Gare e Roubaix – Birrificio Mezzavia
Brons: Brassin d’Hiver – Brasserie du Mont Blanc

Pale & Amber Ale: Bitter

Goud: Honkers Ale – Goose Island Beer Company
Zilver: Hop Seeker – Deep Ellum Brewing Company
Brons: Geen winnaar

Pale & Amber Ale: Bitter Blond / Golden Ale

Goud: Speed – Birrificio P3
Zilver: Ging’s Blonde – Every SA
Brons: La Guillotine – Brouwerij L. Huyge

Pale & Amber Ale: Kölsch

Goud: Prima Lux – Kamun Sri
Silver: Bucolica – Agribirrificio Luppojalo
Brons: Geen winnaar

Pale & Amber Ale: Tripel

Goud: Bersalis Tripel – Oud Beersel
Zilver: Affligem Tripel – Alkaen-Maes
Brons: Rangsken – Den Houten Molen

Pale & Amber Ale: Strong / Extra Special Bitter

Goud: Farsons Double Red – Simonds Farsons Cisk
Zilver: Jopen Jacobus RPA – Jopen Bier
Brons: BraufactuM – Die Internationale Brau-Manufacturen

Pale & Amber Ale – Strong Blond / Golden Ale

Goud: Wilderen Goud – Brouwerij Wilderen
Zilver: Duvel – Duvel Moortgat
Brons: Filou – Brouwerij Van Honsebrouck
Certificate of Excellence: Belfort 8 – Belfort Beer

Pale & Amber Ale: Light Bitter Blond / Golden Ale

Goud: Geen winnaar
Zilver: Blond Mokke – Mokke
Brons: Blond Cougar – Wormtown Brewery
Certificate of Excellence: Nobile – Birra dell’Eremo

Pale & Amber Ale: Traditional Saison

Goud: Saison Avena Biologique – Brasserie Deseveaux
Zilver: 28 Saison – Caulier Sugar Free
Brons: Allagash Saison – Allagash Brewing Company
Certificate of Excellence: Racines – Brasserie de la Senne

Pale & Amber Ale: Modern Saison

Goud: Surfine – Brasserie Dubuisson
Zilver: Osiris Farmhouse Ale – Walhalla Craft Beer
Brons: Rebelse Strop – Brouwerij Roman
Certificate of Excellence: Paljas Saison – Brouwerij Henricus

Pale & Amber Ale: Double Saison

Goud: pFriem Super Saison – pFriem Family Brewers
Zilver: L’Aubéole d’Estinnes – Aubéole d’Estinnes
Brons: Hopus Primeur 2016 – Brasserie Lefebvre

Pale & Amber Ale: American IPA (< 6,5% ABV)

Goud: Jopen Mooie Nel – Jopen Bier
Zilver: Statale52 – Birrificio Artigianle Lariano
Brons: Saranac Legacy IPA – FX Matt Brewing
Certificate of Excellence: Hop.e – Birra Mastino

Pale & Amber Ale: American IPA (> 6,5% ABV)

Goud: McGragles Francis’ Big Bangin’ IPA – Rye River Brewing Company
Zilver: Sculpin – Ballast Point Brewing
Brons: Odell IPA – Odell Brewing Company
Certificate of Excellence: IPA – Brouwerij Het IJ

Pale & Amber Ale: American Pale Ale

Goud: Alpine American Pale Ale – Brasserie Galibier
Zilver: Mosaic Pale Ale – Allendale Brewery
Brons: Day Tripper Pale Ale – Indeed Brewing Company

Lager: German-Style Pilsner

Goud: Magna Pils – Cervejaria Bohemia
Zilver: Clausel Classic – Letzenbuerger Stad Brauerei
Brons: Sierra Nevada Nooner – Sierra Nevada Brwing Company

Lager: Internationale Style Pilsner

Goud: Hertog Jan Pilsener – Hertog Jan
Zilver: Estrella Damm – S.A. Damm
Brons: Hausen Bier Pilsen – Hausen Bier
Certificate of Excellence: Asahi Syper Dry – Asahi Breweries

Lager: German-Style Helles-/Maibock/Doppelbock

Goud: Samuel Adams Double Bock – Boston Beer Company
Zilver: Voll-Damm – S.A. Damm
Brons: Fest Helles – Uinta Brewing Company

Lager: German-Style Dunkel Bock/Doppelbock

Goud: Boli Doppelbock – Olgerdin Skallagrimsson
Zilver: Bronckhorster IJsselbock – Bronckhorster Brewing Company
Brons: Rode Toren – Brouwerij De Leckere

Lager: German-Style Eisbock

Goud: Geen winnaar
Zilver: Gulpener IJsbock – Gulpener Bierbrouwerij
Brons: Geen winnaar

Lager: German-Style Märzen

Goud: Samuel Adams Octoberfest – Boston Beer Company
Zilver: Hausen Bier Vienna – Hausen Bier
Brons: Ackerland – Brasserie Meteor
Certificate of Excellence: Pietra – Brasserie Pietra
Certificate of Excellence: Rodeo Oktoberfest – Big Bend Brewing Company

Lager: Dark / Dunkel (incl. Schwarzbier)

Goud: Hausen Bier Dunkel – Hausen Bier
Zilver: Bamberg Schwarzbier – Cervejaria Bamberg
Brons: Supra Dark Lager – Guangzhou Zhujiang Brewery

Lager: Helles

Goud: Geen winnaar
Zilver: Brixia Blonda – La Curtense
Zilver: Schwarzbräu Bayerisch Hell – Schwarzbräu
Brons: Songha – Shangri-la Highland Craft Brewery

Lager: light Lager

Goud: Asahi The Dream – Asahi Breweries
Zilver: Yalaso – Shangri-la Highland Craft Brewery
Brons: Sam Light – Boston Beer Company

Lager: Hoppy Lager

Goud: Domrep Pils – Collabs Brewery
Zilver: Slurp Dry Hopped Pils – Soralama’ SRL
Brons: Gens de la Lune – Brasserie de la Pleine Lune
Brons: Pils 13 White Label – The Ministry of Belgian Beer

Dark Ale: Abbey / Trappist Style Dubbel

Goud: Moreneta Brune – Barna Brew
Zilver: Bière de Garde Brune – Brouwerij Duits & Lauret
Brons: Hertog Jan Dubbel – Hertog Jan

Dark Ale – Brown Ale

Goud – Dark Mild – Corsaire Microbrasserie
Zilver: Buster Nut Brown – Ska Brewing Company
Zilver: Sint Gummarus Dubbel – Brouwerij Cornelissen
Bronze: Sixex – Joseph Holt

Dark Ale: Dark / Black IPA

Goud: Ebers Hopsfall – Land Food & Beverage
Zilver – Hang Back – Birrificio Birranova
Brons: Darqside – Brew Bay
Certificate of Excellence: Voragem: Mean Sardine Brewery

Dark Ale: Oud Bruin (Flandres Brown Ale)

Goud: Liefmans Goudenband – Liefmans
Zilver: Petrus Rood Bruin – Brouwerij de Brabandere
Brons: Geen winnaar

Dark Ale: Strong Dark Ale

Goud: Cuvée Clarisse – Brouwerij Wilderen
Zilver: Bière Grand Cru de l’Abbaye Du Val Dieu – Brasserie l’Abbaye Du Val Dieu
Brons: Straffe Hendrik Quadrupel – Brouwerij De Halve Maan

Red Ale: American Red Ale

Goud: Red Eyes – Pravda Beer Theatre
Zilver: Daylight Amber – Track 7 Brewing Company
Brons: Samuel Adams Hoppy Red – Boston Beer Company
Certificate of Excellence: Road77 – Birrificio Il Mastio
Certificate of Excellence: Swivelhead IRA – Deschutes Brewery

Red Ale: Irish Red Ale

Goud: Geen winnaar
Zilver: Geen winnaar
Brons: Geen winnaar
Certificate of Excellence: McGargles Granny Mary’s Red Ale – Rye River Brewing Company

Red Ale: Oud Rood (Flandres Red Ale)

Goud: Rodenbach Grand Cru
Zilver: Samuel Adams Kosmic Mother Funk Grand Cru – Boston Brewing Company
Brons: Rodenbach – Rodenbach
Certificate of Excellence: Samuel Adams Stony Brook Red – Boston Brewing Company

Lager: American-Style Pilsner

Goud: The Crisp – Sixpoint Brewery
Zilver: X Wäls – Wäls Cerveja Arte
Brons: Utica Club Pilsener – FX Matt Brewing Company

Lager: Bohemian-Style Pilsner

Goud: Ginevra – Birrificio Artiginale Leder
Zilver: Meteor Pils – Brasserie Meteor
Brons: Celebration Lager – Rodinny Pivovar Bernard

Stout / Porter: Porter

Goud: Robust Porter – reuben’s Brews
Zilver: La Gaspésienne #13 – Microbrasserie Pit Caribou
Brons: Arriaca Porter – Cervezas Arriaca

Stout / Porter: Baltic Porter

Goud: Brixia Nera – La Curtense
Zilver: Tckel Bull – Brasserie du Haut Buëch
Brons: Geen winnaar
Certificate of Excellence: Bronckhorster Nightporter – Bronckhorster Brewing Company
Certificate of Excellence: Gréta – Egill Skallagrimsson / Borg Brusshus

Stout / Porter: Dry Stout

Goud: McGargles Uncle Jim’s Stout – Rye River Brewing Company
Zilver: Geen winnaar
Brons: Brotas Beer Dry Stout – Brotas Industria de Bebidas
Brons: Jopen Extra Stout – Jopen Bier

Stout / Porter: Oatmeal Stout

Goud: – Nocturna – Kamun Sri
Zilver: Geen winnaar
Brons: Geen winnaar

Stout / Porter: Russian Imperial Stout

Goud: Wälls Petroleum – Wälls Cerveja Arte
Zilver: Eightfold Path Imperial Stout – Jing-A Brewing
Brons: Camoz – Birrificio Via Priula di San Pellegrino
Certificate of Excellence: Colorado Ithaca – Colorado Brewery

Stout / Porter: American Stout

Goud: Obsidian Stout – Deschutes Brewery
Zilver: Fungus Rock – Lord Chambray
Brons: Necro – Beer Lovers

Stout / Porter: Stout Export

Goud: Hirderga – Piccolo Birrificio Indipendente Decimoprimo
Zilver: O’Hara’s Leann Follain – Carlow Brewing Company
Brons: Duits & Lauret Winterstout – Brouwerij Duits & Lauret
Brons: Tsunami Stout – Pelican Brewing Company

Wheat: Dunkel Weizen

Goud: Geen winnaar
Zilver: Geen winnaar
Brons: Schwarzbräu Weissbier Dunkel – Schwarzbräu

Wheat: Dunkel Weizen (doppel)bock

Goud: Dunkler Weizenbock – Biermanifaktur Loncium
Zilver: Tap6 Mein Aventinus – Schneider Weisse
Brons: Weizen Bock Doge – DBC Srls

Wheat: Gose

Goud: Gose IPA – Microbrasserie Pit Caribou
Zilver: Marsilla – Birra Amiata Srl
Zilver: Sierra Nevada Otra Vez – Sierra Nevada Brewing
Brons: Geen winnaar

Wheat: Weizen

Goud: Geen winnaar
Zilver: Prima’tor Weizenbier – Prima’tor
Brons: Tap1 Meine Helle Weisse – Schneider Weisse

Wheat: Witbier

Goud: Blanche de Namur – Brasserie Du Bocq
Zilver: San Lorenzo – MC77 Birrificio Artigianale
Brons: Maestro Blanche – Maestro

Wheat: Dubbel wit / Imperial White

Goud: Geen winnaar
Zilver: Geen winnaar
Brons: Geen winnaar
Certificate of Excellence: Troufette Belle d’Eté – Brasserie de Bastogne

Wheat: White IPA / Hoppy Weizen

Goud: Chainbreaker White IPA – Deschutes Brewery
Zilver: Samuel Adams Whitewater IPA – Boston Brewing Company
Brons: Lunette – Brasserie de la Pleine Lune
Certificate of Excellence: Tap5 Meine Hopfenweisse – Schneider Weisse

Flavoured Beer – Chocolate

Goud: Geen winnaar
Zilver: La Noire Soeur – Microbrasserie Le Grimoire
Brons: Caldera Mogli Imperial Chocolate Porter – Caldera Brewing Company

Flavoured Beer: Old-Style Fruit Lambic

Goud: Lindemans Oude Kriek Cuvée René – Brouwerij Lindemans
Zilver: Kriek Boon Mariage Parfait – Brouwerij Boon
Brons: Oude Quetsche Tilquin à l’ancienne – Gueuzerie Tilquin

Flavoured Beer: Fruit Beer

Goud: Lindemans Cassis – Brouwerij Lindemans
Zilver: Rodenbach Caractère Rouge – Brouwerij Rodenbach
Brons: Les Cuvées Secrètes de Cornélius Framboise – Brasserie d’Ebly

Flavoured Beer: Herbs & Spice

Goud: Lindemans SpontanBasil – Brouwerij Lindemans
Zilver: Lavender Sunflower Honey & Dates – Indeed Brewing Company
Brons: Gingermeister – Tothbeer
Certificate of Excellence: Lohn Bier Carvoeira – Lohn Bier
Certificate of Excellence: Sageflight IPA – Deschutes Brewery

Flavoured Beer: Smoked Beer

Goud: Schwarzbeer – Mircobrasserie Archibald
Zilver: Bronckhorster Alternative – Bronckhorster Brewing Company
Brons: Bamberger Höfbrau Rauch – Weyermann Braumanufaktur

Flavoured Beer: Sweet / Milk Stout

Goud: Steel Toe Stout – Ska Brewing Company
Zilver: ZinnBach Taiji Milk Stout – Shandong ZinnBach Biotechnology
Brons: Udder Tugger – Pelican Brewing Company
Certificate of Excellence: Samuel Adams Cream Stout – Boston Beer Company
Certificate of Excellence: Siberian Crown Talga Brown Stout – JSC Sun

Flavoured Beer: Wood / Barrel Aged

Goud: Bourbon Barrel Aged Dark Star – Fremont Brewing
Zilver: Leopoldina Old Strong Ale – Cervejaria Leopoldina
Brons: Colorado Guanabara Wood Aged – Umburana Barrels – Colorado Brewery
Certificate of Excellence: Buffalo Grand Cru – Brouwerij Van den Bossche

Flavoured Beer: Coffee

Goud: Saranac Cold Brew Coffee Lager – FX Matt Brewing Company
Zilver: Rise & Grind – No-Li Brewhouse
Brons: Raisa Espresso – GME Restauracje

Flavoured Beer: Honey

Goud: Carata – Costa Est
Zilver: Koning Honing – SNAB Bierbrouwers
Brons: Colorado Appia – Colorado Brewery
Brons: Supra Osmanthus Honey Beer – Guangzhou Zhujiang Brewery

Flavoured Beer: Pumpkin Ale

Goud: Pumpkin Ale – Rahr & Sons Brewing
Zilver: Saranac Pumpkin Ale – FX Matt Brewing Company
Brons: Samuel Adams 20 Pounds of Pumpkin – Boston Beer Company

Specialty Beer: Barley Wine

Goud: Nussknacker – Collaboration Schwarzbräu – Brew Age
Zilver: Maelstrøm – SNAB Bierbrouwers
Brons: Primata – Birrificio Birranova
Certificate of Excellence: Massive! – Gigantic Brewing Company
Certificate of Excellence: Xo – Brasserie La Binchoise

Specialty Beer: Brut Beer

Goud: Geen winnaar
Zilver: Genesi – Birra dell’Eremo
Brons: Geen winnaar
Certificate of Excellence: Bzart lambiek – Oud Beersel

Specialty Beer: Hybrid

Goud: Arrica Rubia – Cervezas Arriaca
Zilver: Karibu – Piccolo Birrificio Indipendente
Brons: Noordtsingle – Brouwerij Noordt

Specialty Beer: Old-style Gueuze-Lambic

Goud: Lindemans Oude Gueuze Cuvée René Special Blend 2010 – Brouwerij Lindemans
Zilver: Oude Geuze Boon Black Label – Brouwerij Boon
Brons: Oude Gueuze Tilquin à l’ancienne – Gueuzerie Tilquin
Certificate of Excellence: Fortune Favors the Funk – Beachwood Blendery

Specialty Beer: Other Sour Ale

Goud: Brewer’s Desire – John Martin
Zilver: Prairie Funky Gold Mosaic – Krebs Brewing Company
Brons: Art+9 Oatmeal Hoptart – Browar Stu Mostow
Certificate of Excellence: Flandres Black – Deschutes Brewery
Certificate of Excellence: Le Hérisson – Le Trou du Diable

Specialty Beer: Winter Ales

Goud: Jopen Koyt – Jopen Bier
Zilver: IJndejaars – Brouwerij Het IJ
Brons: Winter Mess – Brasserie de la Senne

Specialty Beers: Specialty Beer (< 7% ABV)

Goud: Bruxellensis – Brasserie de la Senne
Zilver: Duits & Lauret Kiem – Brouwerij Duits & Lauret
Zilver: Mezzopasso Strike APA – Spazio Birro
Brons: Red Rye Ale – FrogBeer

Specialty Beers: Specialty Beer (> 7% ABV)

Goud: Samuel Adams Thirteenth Hour Stout – Boston Beer Company
Zilver: Straffe Hendrik Wild – Brouwerij De Halve Maan
Brons: Dirty Purple – La Fortezza Birrificio Artigianale
Certificate of Excellence: GenGoulf auc Cèpes – Brasserie GenGoulf
Certificate of Excellence: Makadam – Brasse et Vous

European Revelation: Jopen Mooie Nel

Uit al deze winnaars werd de European Revelation gekozen, zeg maar Europa’s Beste. Deze titel ging naar Jopen Mooie Nel, ook wel bekend als de North Sea IPA, van Jopen Bier uit Haarlem. Een geweldige eer, nadat het in 2015 ook al tot het Beste Bier van Nederland was verkozen.

De American Revelation ging naar pFriem Family Brewers voor de Double Saison. De International Revelation hing naar Lindemans voor de Lindemans Oude Geuze Cuvée René Special Blend 2010.

In totaal waren er tijdens deze vijfde editie van de Brussels Beer Challenge 1250 bieren in competitie. Niet meer dan 80 juryleden, waaronder acht uit Nederland, hebben de bieren beoordeeld tijdens blindproeverijen. De prijzen zijn uitgereikt op maandag 21 november tijdens de BierExpo in Gent.

medailleklassement-001
Blijf op de hoogte

Meld je aan op de nieuwsbrief voor tips en de nieuwste weetjes.