Brussels Beer Challenge 2014 – De uitslag

De Brussels Beer Challenge is een prestigieuze internationale biercompetitie. Brouwers van over de hele wereld zenden hun beste bieren in in de hoop een medaille te behalen. Een deskundige jury, bestaande uit tientallen bierexperts uit verschillende landen, is dagen in de weer geweest alle bieren te beoordelen.

Het heeft wat bloed, zweet en tranen gekost, maar ze zijn er uitgekomen. Nederlandse brouwers hebben het uitstekend gedaan. Er werden liefst 8 medailles in de wacht gesleept, waaronder twee gouden (Othmar Rauchbier en Jopen 4Granen Bokbier).

Hieronder vind je de uitslag. In sommige categorieën zijn geen gouden medailles uitgereikt, omdat er onvoldoende kwaliteit was. Soms zijn er meerdere bronzen en zilveren medailles uitgereikt in één categorie en ook is een aantal eervolle vermeldingen opgenomen.

Categorie: Abdij / Trappist Blond

1) Moreneta Rossa-Blonde – Barna Brew (Spanje)
2) Cascinazza Blond – Cascinazza (Italië)
3) Ename Blond – Brouwerij Roman (België)
Eervolle vermelding voor Abbaye de la Chambre – Brasserie De La Chambre (België)

Categorie Altbier:

2) Altbier – Reuben’s Brew – Verenigde Staten
3) Bamberg Altbier – Cervejaria Bamberg (Brazilië)

Categorie Amber:

1) Boont Amber Ale – Anderson Valley (Verenigde Staten)
2) Samuel Adams Irish Red – Samuel Adams (Verenigde Staten)
3) Volcelest ambrée – Br. de La Vallée de Chevreuse (Frankrijk)

 Categorie American IPA:

1) All Day Session Ale – Founders Brewing Company (Verenigde Staten)
2) JOPEN MOOIE NEL – NORTH SEA IPA – JOPEN (NEDERLAND)
3) Modus Hoperandi – Ska Brewing Co – Verenigde Staten

Categorie Best Bitter

2) Linfa – Birrificio Birranova (Italië)

Categorie: Bières de Garde ambrée

1) Superambrata – Birrificio Altamurano Murex (Italië)
2) Gare de Roubaix – Birrificio Mezzavia (Italië)
Eervolle vermelding – Sella Del Diavolo – Birrificio Barleu (Italië)

Categorie Bitter Blond / Golden Ale

1) Car d’Or – St.-Feuillien (België)
2) Antigoon – Brouwerij The Musketeers (België)
3) Bolderiaan – Columbus Management / Zonderik Beer (België)

Categorie: Saison

1) Chouffe Soleil – Duvel Moortgat (België)
2) Samuel Adams Harvest Saison – Boston Beer Company (VS)
3) SAISON 5 – BROUWERIJ MAXIMUS (NEDERLAND)
Eervolle vermelding: Surfine – Brasserie Dubuisson

Categorie: Tripel

1) Wieze Tripel – Wieze Bier (België)
2) Bouffonne – IBB (België)
3)Sint Gummarus Tripel – Brouwerij Sint-Jozef (België)

Categorie: String Blonde / Golden Ale

1) Affligem Patersvat – Affligem (België)
2) Delirium Tremens – Brouwerij L. Huyghe (België)
3) Tank 7 Framhouse Ale – Boulevard Brewing Company (VS)
Eervolle vermelding: Ommegang Keizer Karel – Brouwerij Haacht (België)

Abbey / Trappist Style Dubbel

1) Brugse Zot Dubbel – De Halve Maan (België)
2) Broeder Jacob Bruin (België)
3) Floreffe Prima Melior – Brasserie Lefèbvre (België)
Eervolle vermelding: Wolf 8 – Brouwerij Lupus (België)

Categorie: Brown Ale

1) JOPEN 4GRANEN BOKBIER – JOPEN (NEDERLAND)
2) Buster Nut Brown – Ska Brewing Co (VS)
3) Paljas Bruin – Brouwerij Henricus (België)

Categorie: Dark / Black IPA

1) Tha Wack! – FrogBeer (Frankrijk)
2) Libertine Black Ale – BrewDog (Groot Brittanië)
3) HOP ART #5 – VANDESTREEK BIER – NEDERLAND

Categorie: Strong Dark Ale

1) Broeder Jacob Double Port – Broeder Jacob (België)
2) Barbar Bok – Brasserie Lefèbvre (België)
3) Straffe Hendrik Quadrupel – De Halve Maan (België)
Eervolle vermelding: Zatte Bie – Brouwerij de Bie (België)

Categorie: Oud Bruin en Rood

1) Liefmans Goudenband – Duvel Moortgat (België)
2) Rodenbach Grand Cru – Brouwerij Rodenbach (België)
3) Château Sour – Redoak Brewery (Australië)
3) Rodenbach – Brouwerij Rodenbach (België)

Categorie: Dunkel Bock / Doppelbock

1) The Regulator – Raht & Sons Brewing Company (VS)
2) CHRISTOFFEL BOK – CHRISTOFFEL (NEDERLAND)
3) Bierland Bock – Cevejaria Bierland (Brazilië)

Categorie: Stout / Porter – Dry Stout

2) JOPEN EXTRA STOUT – JOPEN BIER (NEDERLAND)
3) Nocturna – Kamun (Italië)
Eervolle vermelding: Jack Doyle’s Premium Irish Stout –  Jack Doyle’s Brewery (Ierland)

Categorie: Stout / Porter – Stout Export

1) Hirderga – Pibinde (Italië)
2) DUITS & LAURET WINTERSTOUT – DUITS & LAURET – NEDERLAND
3) Tsunai Stout – Pelican Pub Brewery – (VS)
4) Eervolle vermelding: Ardenne Stout – Brasserie de Bastogne (België)

Categorie: Weizen

1) Schwarzbräu Weissbier Hell – Schwarzbräu (Duitsland)
2) TAP1 Meine Blonde Weisse – Schneider Weisse (Duitsland)
3) Weissenstiner Weizen Hell – Schlossbrauerei Friedenfels (Duitsland)

Categorie: Fruit beer

1) Oude Kriek Oud Beersel – Oud Beersel (België)
2) Oude Quetsche Tilquin à l’ancienne – Geuzerie Tilquin (België)
3) Liefmans Cuvee Brut – Duvel Moortgat (België)
Eervolle vermelding: BIIR Sweet Sour – Montaigy (België)
Eervolle vermelding: Coolship Red -Allagash Brewing Company (VS)
Eervolle vermelding: Petrus Aged Red – Brouwerij de Brabandere (België)

Categorie: Herb & Spice

1) Miel Harmonie – Bendorf (Frankrijk)
2) Saranac Pumpkin Ale – FX Matt Brewing Company (VS)
3) Jonia – Birrificio Valle d’Itria (Italië)

Categorie: Smoked beer

1) OTHMAR RAUCHBIER – OOTMARSUMMER BIERBROUWERIJ – NEDERLAND
2) Alaskan Smoked Porter 2013 – Alaskan Brewing Company – (VS)
3) Bamberg Rauchbier – Cervejaria Bamberg – (Brazilië)

Categorie: Sweet Milk Stout

1) Manta Ray – Ballast Point Brewing (VS)
2) Milk Stout – Left Hand Brewing )VS)
3) Samuel Adams Cream Stout – Boston Beer Company (VS)

Categorie: Wood/Barrel Aged

1) Blackfill Imperial Stout – No-Li Brewhouse (VS)
2) Préaris Grand Cru 2013 – Vliegende Paard Brouwers (België)
2) Samuel Adams Tetravis – Boston Beer Company (VS)
3) Samuel Adams Utopias 2013 – Boston Beer Company (VS)

 Categorie: Koffiebier

1) Victory at sea – Ballast Point Breweing (VS)
2) Rise and Grind Ale  – No-Li Brewhouse (VS)
3) Blue Bridge Coffee Stout – Coronado Brewing (VS)

Categorie: Barley Wine

1) Mirror Mirror 2013 – Deschutes Brewery (VS)
2) Seven – Coisbo Beer (Denemarken)
3) Stormwatcher’s Winterfest – Pelican Brewing Company (VS)

Categorie: Brut Beer

2) Dame Jeanne Brut d’Anvers – dame Jeanne (België)

Categorie: Lambic & Gueuze

1) Oude Geuze Tilquin à l’ancienne – Gueuzerie Tilquin (België)
2) BIIR 4B Oude Gueuze – Montaigu – BIIR Brewer (België)
2) Oude Geuze – Oud Beersel (België)

Categorie: Speciality beer

1) 1664 Millésime – Carlsberg (Denemarken)
2) Ging’s – Every (België)
3) Samuel Adams Double Bock – Boston Beer Company (VS)
Eervolle vermelding: De Poes – Brouwerij De Poes (België)
bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-01

 

 

 

 

bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-03 bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-02 bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-03bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-04bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-05bierista-brussels beer challenge 2014_BBC2014-PrizeListByCountries-06bierista_brussels beer challenge 2014_MedalsByCountries-medaillespiegelBierista-BBC-overzicht-jury Bierista-BBC-MarcoPhilipsen
Brussels Beer Challenge

Marco Philipsen is één van de Nederlandse juryleden tijdens de BBC.

Blijf op de hoogte

Meld je aan op de nieuwsbrief voor tips en de nieuwste weetjes.